Гріхом не розвивати туризм у Рудках, які мають свого Олександра Фредро

SambirWZ
232

Гріхом не розвивати туризм у Рудках, які мають свого Олександра Фредро

Минулого тижня до нас зателефонував відповідальний працівник Рудківської мерії Тарас Курило і радісно повідомив про добру новину, мовляв, ми дуже хочемо розвивати туризм на своїй території, а тому запросили поважних гостей. Розвивати туризм, певна річ, треба, бо приносить хоч якісь прибутки, але досвід показує, що туризм, хоч і має у нас багато принад, але на «промисловому основу» ще не став. Але ми згідні розділити радість рудківчан…

ТАК ось, 15 липня, а це день смерті польського драматурга Олександра Фредро, в костелі Успіння Пресвятої Діви Марії у Рудках відбулась поминальна Служба Божа за участі Рудківського міського голови Івана Лозинського та його підлеглих, працівників культури та туризму, місцевих істориків-краєзнавців. Запросили представників Товариства українсько-польської дружби Лідію Данильчук – Заслужену артистку України, акторку Творчої майстерні «Театр у кошику», лауреата Державної премії імені Котляревського, лауреата обласної премії імені Романицького, володарку Гран-прі фестивалю одного актора у Вроцлаві. Наталію Криничанку – гіда-консультанта з питань туристичних маршрутів для ОТГ, голову громадської організації «Рутенія-нова», журналіста, PR- менеджера. Тараса Процака – екскурсовода, історика, музейного працівника. Любомира Хахулу – екскурсовода, кандидата історичних наук, наукового співробітника Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича… Отець Юрій влаштував гостям короткий екскурс в історію костелу, оглянули родову крипту родини Фредрів, поклали квіти.

В музейній кімнаті О. Фредра, яка облаштована в дзвіниці костелу, у виконанні акторки  прозвучав фрагмент Софії Шептицької з Фредрів з вистави «Я йду, Христе!» автора Григора Лужницького, створений за листами Митрополита Андрея Шептицького до матері (режисер Ірина Волицька) та декілька пісень польською мовою.

Міркуваннями про значущість постаті О. Фредра для рудківської громади та туристичну привабливість говорив міський голова Іван Лозинський, місцеві краєзнавці. А потім делегація відвідала маєток родини Фредра та Андрея Шептицького (внука О. Фредра, єпископа УГКЦ), у якого 29 липня 155 років від дня народження) у сусідньому селі Вишня (колишня Бенькова Вишня). У старому парку біля споруд історичної пам’ятки, в музейній кімнаті, біля озера гості з задоволенням слухали розповідь місцевого історика-краєзнавця Петра Гренюха.

А у Рудках, розповів нам Тарас Курило, вважають, що це була не просто цікава зустріч задля екскурсії, а можливість через цих людей пропагувати минувшину рідного краю і запрошувати гостей. До речі, поляки дуже часто навідують маєтки Олександра Фредро, бо шанують його. Але є можливість ще більше розвинути туризм. Чому б не скористатися?

Вікторія ГАРБАДИН.

Вас це може зацікавити