Демографічна катастрофа по-старосамбірськи

SambirWZ
250

Демографічна катастрофа по-старосамбірськи

Демографічні показники (скільки народилося і скільки померло) – це вам не просто сумні цифри. Це та тема, над якою влада має працювати найперше, оскільки проблема безлюдності у наших краях – це проблема майбутнього та нинішньої інвестиційної привабливості. Як відомо, будь-який іноземний капіталіст, який захоче у нас розмістити своє виробництво, вивчає тему робочих рук –  нинішніх та майбутніх. Але робочі руки у нас не виростають, бо вони не народжуються.

З  приводу того, як воно насправді є, розповів головний лікар Старосамбірської ЦРЛ Юрій Войтів. Більше півроку тому він уже оприлюднював ці та інші цифри, але ситуація, судячи з усього, не надто змінюється. Природній приріст населення давно йде зі знаком “мінус”. Цього разу “мінус” становить 4,2 відсотка. Щороку помирає на 300 людей більше, ніж народжується. А це означає, що з кожним роком у нас зникає одне село середнього розміру. Далі пішли цифри, які ще більше шокували. Нині на Старосамбірщині мешкає 46,5 тисяч працездатного люду, майже 15 тисяч – дітей та (увага!) 21300 різних пенсіонерів. На пенсіонерів жоден інвестор не клюне. Незважаючи на таку недобру перспективу та нинішню арифметику, дуже часто помирають люди працездатного віку. Скажімо, торік із 201 померлої особи 177 – чоловіки. Найчастіше, за свідченням доктора Войтіва, чоловіки йдуть у засвіти через травми та отруєння алкоголем невідомого походження.

І нарешті те, що стосується медицини, яка покликана берегти наше здоров’я. Нині з лікарського бюджету на Старосамбірщині 87 відсотків грошей припадає на зарплату медикам. Все інше – медикаменти, харчування, енергоносії. За такої математики, перспективи розвитку медицини примарні, з обладнанням та новими технологіями – теж катастрофа.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар