До Нового Калинова школярі поїдуть задарма

SambirWZ
261

До Нового Калинова школярі поїдуть задарма

Освіта, на жаль, стає проблемою. Тут і демографічні ситуації, які у нас не найкращі, і фінансові проблеми. Депутат Самбірської райради Богдан Бобак запитався у керівників району на сесії, чому так високо підняли поріг наповнюваності класів. До десяти! Тобто, клас меншим не може бути, хоча в інших районах, за твердженням Богдана Антоновича, повноцінним вважається клас з п’яти осіб.

Голова РДА Олег Домчак зазначив, що цю тему обговорили ще навесні і такою була  позиція відділу освіти, райдержадміністрація на неї пристала, то навіщо, мовляв, нині про це говорити? Інші райони, як от Жидачівський, щоб зекономити гроші освіти, закрили з десяток шкіл. Самбірщина школи на консервацію не закривала, а тому довелося піти шляхом наповнюваності дітей в одному класі… Відчуття таке, що пан Бобак не конче був задоволений відповіддю, але дискусія на тім припинилася. Інший педагог і депутат Орест Янушевич розповів про факт, який направду обурив. Через те ж укрупнення класів кільком десятикласникам треба добиратися, наприклад, з Гордині до Новокалинівської школи, якою і керує пан Орест. Так ось, четверо школярів, а батьки двох з них – воїни АТО, мусять платити гроші за подорож у рейсовому автобусі. Начебто вісім гривень і небагато, але… Орест Янушевич уже мав розмову з водіями на цю тему, але ефекту не було. Тому і вийшов з проблемою на трибуну сесії. Запит обранці прийняли до розгляду. Ми уточнили потім у пана директора, про якого перевізника йде мова… І це ж треба, того ж таки дня ми зустрілися з Василем Спаньчаком, фірма якого обслуговує той рейс: з Дрогобича – через Калинів. У нашій присутності пан Василь зателефонував до своїх водіїв і попросив, щоб такого більше не було. Ну, вже якщо Василя Спаньчака не послухають, то і влада не допоможе.

І до теми. Чомусь так склалося, що у багатьох школах зникли десяті класи. Мабуть, тому, що після дев’ятого батьки дітей забирають. Шкода нам вчителів, які без роботи залишаються…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар