До сортованого сміття ми ще не доросли

SambirWZ
182

До сортованого сміття ми ще не доросли

Один і той же голос у редакційній телефонній слухавці двічі діймав журналістів з приводу того, що робиться у Самборі заради сортування сміття? Мовляв, прийнятий відповідний закон і людей можуть штрафувати.

Ми не гірше за нашого читача знаємо, що такий закон справді є, але не тільки в Самборі, але й в Україні загалом мало що робиться. Точніше сказати, нічого не робиться. Бо законодавці перед тим, як приймати закон, мали б подумати над тим, як його виконувати. Тобто, наразі механізмів нема. Для упевненості, що напишемо правду, зателефонували керівнику СКП «Об’єднане» Роману Затварському і той так само зазначив, що наразі думають про механізми втілення закону. Для того, аби виставити всі необхідні контейнери на сміттєвих майданчиках, треба дуже багато грошей – ще й не підраховували. Та навіть коли контейнери встановлять, ще треба довго вчити людей сортувати сміття у домашніх умовах. З усього цього ми збагнули, що штрафувати за несортований непотреб наразі не будуть. Зрештою, в “Об’єднаному” уже зуміли регулярно спустошувати сміття з контейнерів і люди не висипають його будь-де, а тут свіжий клопіт – треба сортувати… До такого мудрого закону, запозиченого, ймовірно, з чужих країн, ми ще не доросли.

А тим часом, Львівська ОДА закупила, зокрема для Самбора, сучасну сміттєсортувальну лінію. Її монтаж розпочнуть навесні, бо зараз погода не дозволяє. Таке благо ми отримали разом з Новояворівськом та Червоноградом. Тішитися цьому, чи печалитися? Можна й потішитися, але щедрість області викликана виключно тим, що ми приймаємо чи не найбільше львівського сміття.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар