Дрогобич співав Старому Самбору у майже порожньому залі

SambirWZ
199

Дрогобич співав Старому Самбору у майже порожньому залі

У той час, коли тієї неділі на стадіоні у Старому Самборі вирували пристрасті боротьби за футбольні Кубки Руху та пам’яті Володимира Горбового, у Народному домі, що поруч, відбувався концерт. Ми з колегою Марією Кузьмин поділили дійства: вона зізналася, що у футболі не конче добре розуміється, а тому йде на концерт. І ми обіцяли обмінятися враженнями. У Марії від радості  очі світилися – каже, концерт пречудовий, та тільки слухачів обмаль. Нарахувала працівників відділу культури та ще кілька старосамбірян. Шкода, каже, що так мало горян побачили таку красу.

І ЯК на це реагувати? Чи втомилися люди навіть у неділю прийти у заклад культури трохи відпочити? На початку дев’яностих таке дійство зібрало б аншлаг. Чи може працівникам культури треба ліпше себе рекламувати? Але, знаєте, коли до нас приїжджають люди з іншого району, коли стараються подарувати своє мистецтво, а у залі майже порожньо, то шкода артистів, їхнього часу та старань… Зрештою, це до певної міри є неповагою до них з боку господарів…

Концерт відбувався в рамках другого етнофестивалю гостинності, започаткованого департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Отож, творчі колективи Дрогобича передавали естафету Старосамбірщині. Привітали учасників концерту перший заступник голови Старосамбірської РДА Руслан Пупа та заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Іван Мізерник.

«Сьогодні ми привезли до свого гостинного сусіда наші найкращі творчі колективи, – сказав Іван Мізерник. – Дрогобиччину і Старосамбірщину об’єднує багата і непроста історія та славні імена. Відомо, що Іван Франко, який народився в Нагуєвичах, любив гостювати на Старосамбірщині. Він бував у багатьох селах та найчастіше – у Мшанці, куди Франка привела давня і щира дружба з місцевим священиком, істориком та етнографом Михайлом Зубрицьким. Капелан УПА священик Василь Шевчук свого часу був парохом села Грушатичі на Старосамбірщині та села Дорожів і селища Меденичі на Дрогобиччині. Наші райони також відомі на весь світ своїми святинями, які щороку збирають до себе тисячі паломників: це села Грушів та Биличі». Такий виступ дрогобицького чиновника, гадаємо, трохи збагатив наші пізнання історії, але пісень ми не почули.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар