Дублянська громада перепоховала останки чотирьох повстанців

SambirWZ
49

Дублянська громада перепоховала останки чотирьох повстанців

В селищі Дубляни перепоховали чотирьох невідомих воїнів УПА. Останки знайшли члени  меморіально-пошукового центру «Доля». Просто старожили ще пам’ятали цю подію, передавали з покоління у покоління звістку про те, що під лісом розстріляні українські воїни, і нарешті вояків поховали з усіма почестями.

Кажуть, поки у будь-якій війні гідно не вшанований останній загиблий, війна ще триває. Скільки літ минуло, а лише тепер невідомі герої знайшли місце вічного спочинку як у землі, так і в пам’яті людській… Перепоховання ініцював депутат обласної ради, дублянський родака Олег Домчак.

Директор «Долі» Святослав Шеремета  сказав, що разом з експертами центру вони відкопали рештки чотирьох воїнів у двох місцях та на підставі певних предметів доказово встановили, що тут упокоїлись чотири повстанці. Шкода, що ніхто не знає прізвищ, не знає, звідки ці хлопці. Тому на хресті просто написали «Невідомі». Душа болить від відчуття того, що хтось колись не дочекався своїх синів чи чоловіків, так і не дізнавшись, де могили…

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити