Захистити Чекаса!

SambirWZ
224

Захистити Чекаса!

Якщо в районі ростуть ліси, значить їх має хтось красти. Якщо краде, значить має «дах» і то поліцейський – проста логіка столичних очільників

В Україні триває атестація поліцейських – акція, на яку покладали багато надій, оскільки мала викоренити нечесних, непрофесійних правоохоронців. Але багато що у нас гарно виглядає в теорії, а на практиці – як завжди…

Старосамбірщину розхвилювала новина про те, що їхній головний поліцейський Роман Чекас не пройшов атестацію і буде рекомендований до звільнення з органів. Нам телефонували представники громад з проханням бодай на сторінках газети захистити його, бо чоловік не затаврував себе ганьбою під час служби. Зрештою, і район не є аж такий кримінальний, як комусь у Києві може здаватися. Але найцікавіше, як нам стало відомо, у вину ставлять пану Роману… ліси. За логікою столичної комісії, якщо в районі росте деревина, значить її мають красти, а поліція має “дахувати” злодіїв. До слова, приблизно такі ж претензії були і до начальника Самбірського відділу Василя Страшівського, якого атестували, хоча з’явилися певні примітки… Василь Степанович зазначив, що приблизно 30-40 начальників відділень поліції Львівщини атестації не пройшли і рекомендовані до звільнення. Сам він має близько 25 років направду бездоганної служби, скарг, претензій до нього ми в принципі не чули. Не знаємо, чому з’явилися ті “30-40 відсотків”, але є підозра у тому, що з органів можуть погнати добрих фахівців… Тобто, під час атестації майже не брали до уваги показники роботи відділів, зате кожному слід було пройти тест на рівень логічного мислення, інтелекту, на знання законодавства і поліграф. Що стосується пана Чекаса, то він загалом непогано упорався, але вердикт столиці виявився несподіваним. У Василя Страшівського, який рекомендував Романа Чекаса на посаду у Старий Самбір, претензій до Романа Орестовича обмаль, як і до роботи інших підлеглих.

Якщо такі рішення комісії підуть на користь громаді, то нехай буде, а якщо навпаки? Нам в низах мало б бути видніше, чи той або інший начальник поліції заслуговує на право обіймати посаду. Але нас, у низах, ніхто не питає. І хоч, наприклад, Василь Страшівський не зле почувався у всіх тих тестах, але нервів пішло дуже багато. Чого тільки вартує той факт, що після атестації працівник поліції з Мостиськ сів у поїзд і помер. Через перенапругу, яку витримував протягом дня, зупинилося серце. І кому потрібні такі атестації? Але це наша думка, на яку маємо право.

Чи допоможуть зараз звернення громадських організацій чи влади на захист Романа Чекаса? Василь Страшівський зазначив, що така моральна підтримка, певна річ, важлива, проте, сказати, що допоможе, – важко. Як нам стало відомо, Роман Чекас має намір подавати до суду на поновлення на посаді і от коли справа дійде до Феміди, то підтримка громади може мати сенс. Суд, як стало відомо, відбуватиметься у Львові.

На черзі атестація заступників начальників відділів та відділень, а за нею – і усього особового складу, щоправда, уже не у Києві, а у Львові – може буде трохи легше. Хоча є підозра, що немало працівників поліції можуть залишитися без роботи. Зрештою, один з поліцейських, якого знаємо  як доброго фахівця, так і сказав: треба все це кидати, щоб завчасу не померти.

Але ми не можемо у цьому місці ставити крапку… У соціальних мережах активісти оприлюднили звернення до Арсена Авакова, Хатії Доконаідзе, губернатора області Олега Синютки з приводу того, що новина про пана Чекаса викликала нерозуміння у громаді. Активісти констатують той факт, реформа в поліції – це добре, бо тепер структура буде не стільки карати, скільки допомагати людям і захищати їх. Інформація з приводу імовірної відставки Романа Чекаса викликала невдоволення. До нього, твердять активісти, можна у будь-який час звернутися, повідомити про ті чи інші події… Одним абзацом йдеться про те, що Роман Орестович порушував справи супроти крадіїв лісу… Ну, щоб довго не переповідати, громадські лідери виступають на захист Романа Чекаса. Це добре, це та реакція, яка і мала б бути у такій ситуації, але є одне зауваження. Немало активістів на всі лади у всіх соціальних мережах твердять про розкрадання підкарпатських лісів. Поголос про лісовий “геноцид”, без сумніву, дійшов і до Києва, от Роман Чекас і постраждав за те, що керує поліцією у лісовому районі. Виходить парадокс: з одного боку, трубимо у всі труби, що ліси розкрадають, з другого – самим же потім доводиться захищати головного поліціянта.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар