Захищати ліс стає небезпечно

SambirWZ
82

Захищати ліс стає небезпечно

Депутату сільради порадили шукати собі місце на кладовищі – це уже не просто екологічні «забаганки»

Минулого разу ми з обуренням розповіли про інцидент, що трапився в одному зі сіл Старосамбірщини. Якісь негідники побили пенсіонера – батька активіста, який захищає ліси. Нам здалося, що то уже кримінальний безкрай, що війна за деревину набуває дурнуватих відтінків. Віримо, що правоохоронці візьмуться за справу совісно, а Феміда покарає. Бо, знаєте, якщо цей інцидент спливе з рук, то чого чекати далі? 

А ДАЛІ пішло-поїхало… Цю новину ми взяли зі сайту «Львівська мануфактура новин» і так само обурилися… Депутатові сільради крадій лісу порадив шукати місце на цвинтарі…

Мешканець Тур’є, сільський обранець Іван М. побачив, як з лісу гусеничним трактором волочать вкрадену 12-метрову ялицю, і викликав поліцію. За деяких час приїхали, та не самі. Привіз їх місцевий житель Володимир Д. Саме йому, за словами депутата, і належить трактор…

«Нині зранку я взяв коня і пішов розчищати дорогу від снігу, – розповідає пан Іван. – Дивлюся, з лісу виїжджає трактор, тягне ялицю – велику, на 3 куба, а то й більше. Підходжу до хлопців, що в кабіні сиділи. «Та майте совість!» – кажу. А вони мені: «А хто ти такий? Та пішов ти».  По газах і поїхали. Як же мені образливо стало! Мій батько, дідо той ліс шанували, для себе не різали. А ті вже зовсім стиду не мають. Подзвонив на «102».

Згодом пан М. побачив ще 9 зрубаних ялиць, які поскладали на горбку, за 100 метрів від дороги.  «Почули, що поліція їде, та й сховали там. А трактор під горбком залишили, – веде далі чоловік. – За деякий час дивлюся, їде джип Володимира Д. Він за кермом, а в салоні три поліцейські. Один зі мною лишився говорити, а два з паном Д. кудись пішли».

Скаржник показав поліцейському ялиці, трактор, дав пояснення. Той записав його номер телефону і сказав, що за потреби подзвонить. Два роки тому депутати заборонили в селі вирубку лісу. Не мають права це робити ні «Галсільліс», ні Старосамбірський держлісгосп.

«У нас в селі роками ліс виписували та грошей на ремонт дороги не давали, хоч скільки ми не добивалися, – розказує пан Іван. –  Діти 5 кілометрів пішки до школи ходили, в гумаках, бо до нас автобуси не могли заїхати. А в селі 7 пилорам працюють!  Депутати в 2017 році повністю заборонили рубку на території сільради. Але ліс і далі тнуть… Пан Д. знав, що я на сесіях виступаю проти вирубки, думав, що ті фотографії, які були свого часу викладені в Інтернет, – мої. Подзвонив мені і каже: «Шукай собі місце на цвинтарі!». Я тоді теж в поліцію дзвонив, заявляв про погрози».

Ми допускаємо, що про “місце на цвинтарі” чоловік сказав в емоціях, але, як би там не було, це погрози, а їхній автор, радше всього, почуває себе безкарно. До слова, активісти як у цьому випадку, так і у попередніх говорять про своєрідний зговір крадіїв лісу, пилорамників з правоохоронцям. Нам не хочеться у це вірити, але ж коли люди таке балакають, видно, знають щось більше, ніж ми?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар