З кордону, браття, й живемо…

SambirWZ
73

З кордону, браття, й живемо…

Ми не так давно писали про те, що наші люди виживають з допомогою подорожей за кордон, найчастіше у Польщу. Хтось там працює, хтось їздить як торговельний “турист”, хтось вчиться.

Публікація про це (інтерв’ю з директором Самбірського Центру зайнятості Іваном Тимцівим) викликала немало відгуків. Особливо читачам сподобалося міркування про те, що треба частіше говорити про такі речі і стримувати наших заробітчан високими зарплатами у своїх містах і селах. Ми згідні, але наразі – це примарна мрія. Наразі є те, що є…

А маємо у липні рекордний наплив на контрольно-пропускні пункти. За липень мостиські прикордонники в чотирьох міжнародних пунктах пропуску – “Краковець”, “Шегині”, “Смільниця” та “Мостиська-залізнична станція”, а це ті “вікна”, через які найчастіше подорожують земляки, оформили рекордні 1 млн. 600 тис. осіб та майже 260 тисяч автомобілів. Загалом із початку року ці пункти пропуску здолали 6,5 млн. громадян та майже 2 млн. автівок.

І для інтересу. Від початку року прикордонники затримали 148 порушників державного кордону, з них – 13 нелегальних мігрантів. 22 особи намагалися порушити кордон у пунктах пропуску з використанням чужих та підроблених документів. Не знаємо, чи до цього причетні наші краяни, але на пунктах пропуску прикордонники виявили 127 одиниць зброї, 109 штук боєприпасів та понад 7 кг психотропних засобів. Попереджено 239 спроб контрабанди тютюнових виробів на загальну суму майже 5 млн. грн. В пунктах пропуску прикордонники виявили 11 викрадених автомобілів.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар