Знову про старосамбірське сміття на околицях

SambirWZ
178

Знову про старосамбірське сміття на околицях

Як відомо, утилізація й поховання промислових і побутових відходів належать до компетенції органів місцевої влади, тому, смітники – на совісті владоможців.

Полігони стають серйозною проблемою багатьох міст і сіл. Судіть самі: через те, що на смітники потрапляють харчові відходи, які швидко гниють і біологічно розкладаються, є збудниками інфекційних та інших хвороб. Смітник – місце дислокації щурів, комах і інших тварин, що поширюють епідемії. Полігон твердих побутових відходів належить до об’єктів підвищеної екологічної небезпеки, які створюють негативний вплив на гідросферу. Несанкціоновані або погано обладнані смітники є загрозою для навколишнього середовища.  Отруйні речовини зі смітників  проникають в грунтові води чи забруднюють річки й водойми.   Повітря загаджується при горінні сміття, що доволі часто трапляється. Здається, у ХХІ столітті це розуміють навіть  діти в садочку, тільки не у Старосамбірському районі, де ці речі, про які казав вище, владні дядечки ігнорують. Головне – щоб на вулицях не було сміття, а де його вивозять, не хочуть знати. І дарма що в травні 2016 р., район перевіряла екологічна інспекція ЛОДА. І, за словами начальника відділу Михайла Федевича, неподалік райцентру, на території приміського села Стрільбичі утворилося жахливе несанкціоноване сміттєзвалище, одне із найгірших в області. За результатами інспекції склали Акт обстеження і зобов’язали владу у місячний термін ліквідувати сміттярку…

Слід зазначити, що фактично там два незаконних сміттєзвалища. Одне  напівзаконне – міста Старий Самбір, яке має угоду із смт. Стара Сіль, виготовлений паспорт, але не до кінця зібрані всі необхідні документальні погодження, і має трьох господарів: мера Старого Самбора (за умовами угоди), директора старосамбірського комунального підприємства та голову Старосільської селищної ради. Розташоване воно на віддалі 2-3 кілометри від центральної дороги. Але важко його назвати сміттєзвалищем чи полігоном, бо усіх дозвільних документів нема,  а отже, нема дозволу завозити на цю територію тверді побутові відходи. Утім, на це ніхто не зважає.

Друге – на відстані 200 метрів від центральної дороги Старий Самбір-Хирів та за півтора кілометра від житлових будинків неподалік Стрільбич.  Виникло  воно через те, що комунальники району через розбиту дорогу не можуть доїхати до самого полігону і висипають сміття будь-де. Зручно – з’їхав з центральної дороги і висипав… Старосамбірське комунальне підприємство тримає там бульдозер, який час від часу розрівнює та відсуває сміття  з під’їздної дороги. Місцями вже насунули сміття  впритул до річки Смоленка. У липні 2016 року в Стрільбицькій сільській раді відбулися громадські слухання щодо розгляду проекту містобудівної документації «Детальний план території розміщення полігону побутових відходів (другого сміттєзвалища) на території Стрільбицької сільської ради». Обурення висловили стрільбичани  та жителі райцентру, які переживають за своє здоров’я та довкілля. Територія болотиста, стоки течуть у річки. У спекотну погоду сморід з нього та дим при загорянні поширюється на усі усюди. В липні 2017р. Старосамбірська районна рада прийняла   рішення встановити шлагбаум, будку для персоналу при в’їзді  на сміттєзвалище з центральної дороги та виділити двох працівників для чергування та охорони. Але комунальне підприємство міста наводити лад не поспішає.

Григорій ДУШНИЙ –

за дорученням 95 жителів вулиці, наближеної до сміттєзвалища.

Ми розповіли про проблему, яку підняв пан Душний, міському голові Старого Самбора Ігорю Трухиму. Той повідомив, що проблема є, він про це знає і вже минулого тижня взялися до роботи. Зокрема, Ігор Станіславович твердить, що через погану дорогу сміттярки не доїжджають до потрібного місця, а сиплять, як кажуть, під ноги. Причому, пан мер звинуватив у цьому не тільки офіційних транспортувальників непотребу, а й місцевих мешканців, які самотужки возять непотреб. Дорогу мають лагодити найближчим часом і навіть завезуть більше десятка машин гравію, щоб вмостити шлях від початку до кінця полігону.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар