Коли не варто турбувати прокурорів

SambirWZ
28

Коли не варто турбувати прокурорів

Протягом  9 місяців   у   Самбірську   місцеву   прокуратуру   надійшло   для    розгляду    303   звернення,   з    них: вирішено – 136,   задоволено – 5. Основна категорія звернень – питання досудового розслідування, що здійснюється відділом поліції, – 108.

Для   розгляду і  вирішення   за   належністю    Самбірська   місцева прокуратура  скерувала до інших відомств 156 звернень. Це свідчить про те, що в прокуратуру  продовжують надходити для розгляду звернення громадян та юридичних осіб,    вирішення  яких не входить в компетенцію органів прокуратури.

Роз’яснюємо: у зв’язку із прийняттям Закону України «Про прокуратуру»  від  14 жовтня 2014 року, положення ст.21 Закону України «Про прокуратуру» від  5 листопада 1991 року щодо приводів та підстав проведення перевірок втратили чинність і з огляду на це органи прокуратури не наділені повноваженнями на проведення перевірок  дотримання вимог чинного законодавства.

Відповідно до статті 131-1 Конституції України, в державі діє прокуратура,   яка здійснює підтримання публічного обвинувачення в суді; організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань   під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку; представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Ореста КУНКЕВИЧ.

 

Прокурор Самбірської місцевої прокуратури.

Вас це може зацікавити