Локдаун минув, за газ заплатили – їмо мівіну!

SambirWZ
270

Локдаун минув, за газ заплатили – їмо мівіну!

Таке відчуття, що минулий локдаун ми пережили менш емоційно, ніж попередні «червоні» (чи якісь там інші кольори) карантини. Чи був він потрібен? Важко сказати, але урядовці втішилися, бо епідеміологи фіксують стабілізацію ситуації із захворюваністю. Кількість зайнятих ліжко-місць знизилася до менш ніж 30 відсотків. 

СТАНОМ на понеділок, до слова сказати, у Самборі в лікарні був 41 пацієнт, у Рудках – 42. Це справді дещо менше, ніж було раніше. Нагадаємо, до шпиталів лягають уже ті, кому справді дуже зле… На початок тижня в нашому регіоні не було зафіксовано жодного випадку нових захворювань. У понеділок діти пішли до школи на повноцінні заняття.

Оптимізм – справа хороша, але коронавірус ще не зник і нам пропонують далі жити в «помаранчеві» (поблажливій) зоні, в якій є певні табу. І надалі заборонили проведення у закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з більш ніж однієї групи-класу за присутності відвідувачів, проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій, приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях, якщо в залах присутні більше 1 особи на 10 кв. м., заборонені робота закладів громадського харчування з 23:00 до 07:00 (крім доставки замовлень із собою, при цьому проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00, релігійні заходи: у приміщенні за умови присутності більше 1 особи на 5 кв. м (на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 м між присутніми), проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) заходів за участю більше 20 осіб та недотримання дистанції у 1,5 м, робота кінотеатрів та закладів культури з наповненістю понад 50 відсотків місць одного залу, проведення медзакладами планових госпіталізацій (не стосується надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, пацієнтам із онкозахворюваннями, паліативним хворим та випадків, коли є ризик для життя пацієнта тощо), діяльність спортивних залів та фітнес-центрів, крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше 1 особи на 20 кв. м приміщення, перебування в громадських місцях, транспорті без вдягнутих захисних масок, перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, самовільне залишення місця самоізоляції, обсервації, відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту, проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів). Ми нагадали це тому, що поліція все одно пильнує за дотриманням цих норм.

Провели і власне дослідження серед підприємців на предмет того, як вони пережили локдаун. Представники торгівлі промисловими товарами не конче сильно опечалилися, бо кажуть, що здебільшого січень для їхніх товарів, як правило, сезон мертвий. Тому надто великих збитків не понесли. Що стосується продуктової групи товарів, то, кажуть, перед Різдвом торгівля «перевиконувала плани», а після свят виторги пішли на спад. Проте, продуктовці відзначають цікаву деталь: наприкінці січня відчули, що люди зосталися без грошей і, як зазначив нам один підприємець, витратилися на газ та інші комунальні послуги, і почали їсти мівіну…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити