Лопушанка-Хомина показала лісівникам «червону картку»

SambirWZ
172

Лопушанка-Хомина показала лісівникам «червону картку»

На Старосамбірщині черговий лісовий скандал. Хоча, треба визнати, у цих словах нічого сенсаційного, бо район уже не може без такого жити. Цього разу полем бою стала Лопушанка-Хомина, у якій мешкає активіст і борець з крадіями, депутат райради Василь Курій. Ми уже одного разу відкрито радили лісівникам бути надто обережними у цьому селі, бо пан Василь лісових поблажок не роздає, ач ні, не почули.

Не так давно громада досягнула домовленостей з «Галсільлісом» на предмет того, що без відома народу нічого тнути у селі не будуть. Заплескали в долонях, хоча у цих домовленостях нічого особливо і нема, бо, як сказала голова районної ради Тетяна Терлецька, є дуже давнє рішення обласної ради про те, що свою діяльність лісозаготівельні колективи мають погоджувати. Та, видно, та діяльність так допекла людям, що минулого тижня вони згуртувалися у схід села і прийняли, здавалося б, історичне рішення з багатьма пунктами – вирішували: чи давати лісгоспам дозвіл на рубки, чи заборонити взагалі. Гадаємо, це має бути цікавим і для інших сіл, які мають біля себе ліси.

Отож, загальні збори Лопушанки-Хоминої, на які прибули голова райради Тетяна Терлецька, сільський голова Василь Черес, виконувач обов’язки директора «Галсільлісу» Дмитро Єдинак і, безперечно, сам Василь Курій, домовилися про наступне: заборонити обидвом лісгоспам будь-які рубки у Лопушанці – Хоминій і на околицях, заборонити вивіз лісу комунальними дорогами, у тому числі і уже зрізаного, керівники «Галсільлісу» мають звернути увагу на виконання своїх службових обов’язків працівником В. Топільницьким. Збори вимагали, щоб поліція і прокуратура району провели об’єктивне розслідування порушення лісгоспами законодавства, надали звіт і кошторис – скільки лісу було посаджено у селі та його околицях за останні 5 років, надали звіт і кошторис – скільки кілометрів комунальних і лісових доріг в селі та околицях відремонтували за останні 5 років. Повернутися до діалогу з лісгоспами щодо здійснення рубок і вивозу лісопродукції тільки після надання керівництвом підприємств чітких відповідей на запитання, а також почути гарантії, що лісгоспи будуть працювати виключно в законній площині.

У випадку продовження вирубки лісу громада залишає за собою право вдатися до більш радикальних заходів. У принципі, нічого надзвичайного громада у лісівників не вимагала. Хоча, коли ми спілкувалися з Тетяною Телецькою на тему «Галсільлісу» та Лопушанки-Хоминої, вона відзначила, що керівник підприємства Дмитро Єдинак не конче добре уміє вести діалоги з людьми. А говорити треба, переконувати треба і вести лісозаготівлі згідно з усіма вимогами. Пан Дмитро начебто погодився з цією керівною вказівкою очільниці «білого дому», тим паче, районна рада є співзасновником комунального підприємства, але…

Однак, незважаючи ні на що, з тієї ж Лопушанки-Хоминої уже після грізних зборів надходить новина. Якщо вірити інформаторам, у ліс зайшла техніка, за деякими даними, для того, щоб перетягнути зрізану деревину з Лопушанки-Хоминої, де діє мораторій, у якесь інше село. Голова ради, дізнавшись про те, що хтось посмів нехтувати думкою зборів, зателефонувала до Дмитра Єдинака, а той запевнив, що його техніки там не може бути… Виявляється, техніка була – не з чужої планети. Тетяна Іванівна додала, що важкі тягачі під час сльоти нищили і без того погані лісові дороги, а один з пунктів від Лопушанки-Хоминої вимагав не нищити сільські «вулиці». «Мої симпатії на боці громади», – зазначила Тетяна Іванівна. І додала, що з цього приводу мала розмову з генеральним директором «Галсільлісу» Володимиром Мельником, вважаючи, що такий безлад ні генеральному авторитету не додає, ні районній владі… Схоже, знову настають часи, коли треба визначатися з керівником підприємства – або залишати Дмитра Єдинака, відібравши від його посади додаток «виконувач обов’язки», і наділити повнотою влади та відповідальності, або призначати нову людину… Тетяна Іванівна вирішила зініціювати з приводу подій у Лопушанці-Хоминій «круглий стіл». Наш репортер вирішив зігнорувати подією з тієї простої причини, що таких «круглих, квадратних, овальних чи прямокутних столів» на нашій пам’яті було вдосталь…

Взагалі, те, що відбулося, не був якийсь черговий «стіл». Заходу надали державного звучання, назвавши зустріч президією районної ради. Лісівників зі Львова не було, хоча мали прибути. Поговоривши, владоможці прийняли рішення звернутися до обласного «Галсільлісу» з клопотанням звільнити з роботи в.о. директора Старосамбірського дочірнього підприємства Дмитра Єдинака, оскільки, як підкреслила Тетяна Терлецька, райрада його не приймала на посаду виконувача обов’язки, а львівський «генерал» Володимир Мельник… Чи дослухаються у Львові голосу знизу?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар