Лідери сільських громад вчилися бути об’єднаними

SambirWZ
237

Лідери сільських громад вчилися бути об’єднаними

У деяких сільських радах, а на Самбірщині їх особливо багато, вибори пройшли в об’єднаних громадах. А далі що, запитують і люди, і сільські голови? Аби відповісти на оте «що», у «білому домі” скликали нараду. Найперше треба було з’ясувати, як проводити організаційні сесії?

Вів нараду голова районної ради Віталій Кімак, а для консультацій і роз’яснень запросили керівника «Офісу реформ Львівщини» Віталія Корецького, експерта офісу реформ Андріяна Фітьо та представників Головного управління юстиції у Львівській області та департаменту економіки Львівської ОДА.

Довго не говорили, а вирішили розпочати розмову не з роз’яснень, а одразу перейти до запитань. Особливої активності у залі не спостерігалося, але це тільки на початку. Василь Федірко, керівник відділу культури, порушив питання щодо закладів його відомства та най-більше емоцій викликала Надія Фетісова – керівник Центральної бібліотечної системи з приводу бібліотек, які  знаходяться на території об’єднаних сільських рад. Вона була обурена недосконалістю закону про об’єднання громад. Пані Надію неабияк хвилює доля бібліотекарів, які можуть втратити роботу. Бо геть незрозуміло, як будуть фінансувати  систему. Дискусія на цю тему тривала довго, але деякі голови об’єднаних громад сказали, що наразі питання бібліотек не є головним, а пані Надії порадили не перейматися завчасу – люди без роботи не залишаться. Більш важливою зараз є тема фінансування шкіл, дитячих садочків, медичних закладів…

Після цього владні мужі почали обговорювати процедуру проведення перших сесій і ліквідації сільських рад, що залишилися після об’єднання. Говорили про правильність оформлення документів, перекидку коштів… Досить ґрунтовним був виступ Новокалинівського міського голови Богдана Юзвяка. Він проявив неабияку обізнаність у цих питаннях, продемонстрував проекти рішень майбутніх сесій, пояснив війтам, що і як, на його думку, треба робити.  Корисну інформацію почерпнули не лише запрошені голови громад, а й львівські гості. Було місцями відчуття того, що пан Юзвяк розуміється у нинішніх проблемах краще, ніж вони.

Із роз’ясненнями щодо правильності оформлення фінансових і юридичних  документів виступили начальник казначейства Петро Дністрянський, начальник фінансового управління РДА Василь Демків, представник центру зайнятості Люба Крячок, свої пропозиції і думки висловив й депутат райради Іван Пиртик. Одне слово, прозпочали об’єднуватися на практиці.

 

Юрій БАРНА

Вас це може зацікавити

Залишити комментар