Марія Платко покинула хлібокомбінат

SambirWZ
156

Марія Платко покинула хлібокомбінат

У Самборі триває ротація керівних кадрів – місцевих змінюють немісцеві

Нам стало відомо, що багаторічний керівник загалом успішного підприємства “Самбірський хлібокомбінат” Концерну “Хлібпром” Марія Платко пішла у відставку… Для нашого регіону це до певної міри сенсація, бо такі посади і такий колектив просто так не кидають.

Виникає ситуація, коли місто втрачає потужних керівників підприємств, які є не лише добрими виробничниками, а й патріотами Самбора, до яких можна прийти, скривитися і навіть, чого гріха таїти, щось попросити чи випросити… Хоча, може відбувається звичайна ротація кадрів: господарі підприємств міняють керівників на молодших за віком? Може мова йде про нові погляди на старі проблеми, які піддадуться хіба чужим і молодшим? І все ж, ми вирішили розпитати у Марії Платко, у чому справа?

– Моє особисте бачення розвитку підприємства та бачення керівництва концерну почали відрізнятися… Може це будуть чисто виробничі речі, але скажу. Рік тому мої керівники вимагали, аби одну з технологічних ліній реконструювати задля поліпшення форми і якості хліба овального… Я віддала підприємству 33 роки роботи на різних керівних посадах і розуміла, що цього робити не можна. Однак до моєї думки не дослухалися і нині на цій лінії можна пекти лише окремі види хліба, а про розширення асортименту мова не може йти. Тобто, надаремно витратили гроші на реконструкцію лінії. Були у нас розбіжності і у поглядах на інші речі, зокрема, фінансовий результат роботи колективу.

Мушу сказати, бо маю жаль, що мені як керівнику підприємства доводилося, як би це ліпше сказати, переконувати і своє керівництво – місцями безуспішно, і відчувати, що нема підтримки місцевої влади. Хоча на владу якраз і була найбільша надія… Колектив звернувся в ратушу з тим, аби продовжили дозвіл на виїзну торгівлю, однак протягом трьох місяців ми отримували відповіді, що нам не дозволяють торгувати самбірськими виробами на самбірських вулицях. Потім на сайті міськради з’явився проект позитивного для нас рішення, однак самого рішення не прийняли. І це, здається, була остання крапля у тому, що мені довелося піти…

– Маріє Степанівно, я розумію вас як керівника, зрештою, як жінку, яка втомилася від безглуздої боротьби, але на кого залишаєте колектив?

– Концерн “Хлібпром” представив на Самбір нового керівника Дмитра Каверіна родом з Донецька, який, як мені відомо, працював у хлібопекарній галузі. Були  спочатку пропозиції, я начебто погоджувалася, щоб залишитися на посаді заступника, але надійшли інші кращі пропозиції і не зі Самбора. Погодилася. А своєму наступникові зичу всіх гараздів. Мені, знаєте, приємно, що колектив на початках вирішив заступатися за мене, їхати зі скаргами до Львова, але попросила цього не робити.

– За багато років роботи в Самборі уже напрацювали певні зв’язки з торговою мережею не тільки на Самбірщині, а й у сусідніх районах. З вашим відходом ці зв’язки втратяться?

– Думаю, збережуться, але уже з новим директором.

Нам залишається сказати, що Марія Платко покинула колектив з такими показниками: 180 працівників, щороку сплачували 1 мільйон 200 тисяч гривень податків з фізичних осіб у Самбірський міський бюджет, середня зарплата – 3,5 тисячі гривень, щодоби випікали 9 тонн хлібобулочних та кондитерських виробів і клієнтська база – 350 підприємницьких структур.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар