Мер Самбора підписався під львівською проблемою?

SambirWZ
196

Мер Самбора підписався під львівською проблемою?

Тема Грибовицького сміттєзвалища, хоч і львівська, але й нас торкнулася. Як тільки все це сталося, як тільки люди загинули, то міський голова вчинив правильно, відгукнувшись на прохання обласного керівництва приймати кілька днів львівське сміття на нашій сміттєзбірні.

Ми не поділяли дії окремих активістів, які взялися зупиняти львівські автівки на підступах до звалища, тим паче, засуджуємо їх за те, що, очевидно, з метою власного (чи якогось там іншого) піару навіть шини палили – бракувало, аби іскорка на наше сміття полетіла…. Адже була домовленість на рівні Львова і нашої ратуші, що до 8 червня треба потерпіти заради добросусідства. І ми потерпіли. Позаминулого вівторка зібралася сесія міськради, на якій мер Юрій Гамар авторитетно сказав про те, що місто припиняє приймати чужий непотреб. Ще 8 червня ввечері машини їздили, а вже 9-го у присутності кількох депутатів ми зателефонували керівнику СКП “Об’єднане” Михайлу Товарницькому, який запевнив, що сміття Самбір уже не приймає. Не маємо права не довіряти пану Михайлу, але того ж таки 8 червня в Інтернеті з’являється повідомлення про те, що мери 35 міст Львівщини погодились допомогти Львову з вивезенням сміття. Мери міст – учасники регіонального відділення Асоціації міст України, які погодилися тимчасово приймати тверді побутові відходи зі Львова, поки не буде вирішено питання з облаштуванням нового сміттєзвалища – це цитата. Таке рішення ухвалили у середу, 8 червня, під час зборів регіонального відділення Асоціації міст.

А тимчасово, то скільки? Бо, судячи з повідомлень в Інтернеті, Львівська ратуша геть ніяк не наблизилася до вирішення цього питання, а час біжить, а обласний центр засипає сміттям, а райони теж не розраховані на таку кількість непотребу, а запевнення мерії Львова про те, що ми спочатку вам завеземо, а потім від вас відвеземо, виглядають по-дитячому навіть для провінціалів… Та найцікавіше, що, за словами керівника асоціації міст Василя Абаімова, заяву про підтримку Львова вже підписали мери 10 міст, у тому числі і Самбора. Коли окремі депутати міста про це дізналися, то були заскочені, бо перед тим чули запевнення Юрія Гамара, що більше возити не будуть. Та навіть якщо 8 червня Юрій Петрович і погодився разом з іншими на благо для Львова, то чому, кажуть депутати, з ними не радяться?

Під час робочої зустрічі з міським головою журналісти торкнулися цієї ж теми і очільник просив не сплутувати понять: справді, мери 35 міст висловили свою солідарність Львову, але на вивезення сміття мають бути угоди. Та угода, яка була підписана, діяла до 8 червня. Жодних інших документів без відома депутатів мер не підпише. Якщо тільки, сказав Юрій Петрович, хтось побачить автівку з львівським сміттям, нехай телефонує у поліцію. Самбірське сміттєзвалище не може “підписатися” під львівським непотребом, бо потім сами може місця забракнути. Нині там працює екологічна комісія зі Львова. Перспективи будівництва у нас нового переробного підприємства, як ми збагнули, нереальні. Наразі найближче до мети стоїть Дрогобич і, не виключено, ми колись туди своє сміття повеземо, але це відіб’ється на тарифах.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар