Митниця не працює, але митники на роботі

SambirWZ
51

Митниця не працює, але митники на роботі

У наш час багато чого не влазить у рамки здорового глузду. Наприклад, у квітні минулого року Кабінет Міністрів України закрив кілька пунктів пропуску, в тому числі Смільниця-Кросценко. Закривали начебто через карантин. Потім відкрили найближчі до нас «Шегині» і увесь подорожуючий люд ринув туди, створюючи черги і наражаючи себе на смертельну ковідну небезпеку у натовпах. 

З ЦЬОГО приводу до урядників зверталася свого часу Старосамбірська районна рада, мовляв, відкрийте ворота, бо чим наша «Смільниця» гірша від інших. Тим паче, на кордоні з нашого боку утворилася певна обслуговуюча структура і підприємці, які повірили у рай торгівлі на кордоні, терплять збитки – просто закрилися. Потім відповідне звернення було від авторитетної міжнародної інституції «Єврорегіон – Карпати – Україна», але на верхах нас традиційно не чують… Ми б не торкалися вкотре цієї безнадійної, здавалося б, теми, якби не оригінальне повідомлення минулого тижня: вже 9 місяців пункти пропуску закриті, однак працівники і надалі ходять на роботу, не здійснюючи жодних митних формальностей. Значить, якщо вони ходять на роботу, то отримують зарплату? Це яка держава ще можна дозволяти собі такі розкоші у ставленні до митників. Приїхали – посиділи – поїхали і гроші на картку впали?

На своїй сторінці у ФБ експерт з питань практичного застосування митного законодавства в Асоціації Професійних Митних Посередників, колишній керівник «Львівської митниці ДФС» Левко Прокіпчук написав так: «Пункти пропуску закриті, а особовий склад на роботі. Під час обміну новорічними вітаннями від одного з товаришів почув: «Кабмін України закрив кілька пунктів пропуску, а люди працюють…» Очевидно, особовий склад можна і потрібно було переводити (хоча б тимчасово) на інші ділянки, але це чомусь не було очевидно для керівництва митниці. Мабуть, на думку адміністрації, саме це є найбільш ефективним використанням людського потенціалу», – зазначає Левко Прокіпчук не без долі іронії. звичайно.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити