Михайло Зельонка написав історію «Від Фельштина до Скелівки»

SambirWZ
234

Михайло Зельонка написав історію «Від Фельштина до Скелівки»

Кожне село, яке себе поважає і має бодай одного дослідника минувшини, мусить видати друком книгу – аби було що залишити нащадкам. Бо роки летять швидко. Вмирають живі свідки історії, забираючи зі собою пам’ять… До числа тих, які уже мають свій спомин, тепер відносимо і знамениту Скелівку… Знаний на освітянських теренах краєзнавець, історик, педагог і просто прекрасна людина Михайло Зельонка написав дослідження «Від Фельштина до Скелівки», а у його рідній школі влаштували презентацію.

Історія села… За цими простими словами таїться невичерпне джерело знань, інформації не тільки про село, а й про відомих людей – патріотів, про їхнє нелегке виживання у різні часи. Саме такі події і стали головними в історичному нарисі. Розпочали свято учні школи, які підготували літературно-музичну композицію під керівництвом заступника директора з виховної роботи Люби Дробіняк та вчителя музики Галини Сивецької. А потім ведучі свята Вікторія Васьків та Христина Тиць надавали слово усім, хто піснею чи віршем прославляв рідну землю, – Софія Мотика, Юлія Кметик, Мар’яна Ключник, Леся Ворончак, Марія Гнатишак. До числа поважних гостей на святі рідної книги зарахували Богдана Ворика – методиста РІМЦ, Антона Бучина – колишнього вчителя історії Стрілківської школи-інтернату, Олександра Дорошенка – вчителя історії Хирівської школи- інтернату, Богдана Броневича – директора Чаплівської школи, Богдана Антошка – сільського голову і, безперечно, жителів села.

Своєрідною кульмінацією свята був виступ автора нарису Михайла Зельонки, який розповів про зародження ідеї написання книги. Та почав з того, якими гарними є краєвиди Скелівки, колишнього містечка Фельштин. Тут є на що подивитися: коли стоїш на сторожовій вежі Гербуртів, відкривається погляду чудовий вид на цілу долину річки Стрв’яж, на пасма гір, на руїни минулого, на навколишні села, які влітку потопають у зелені садів. Такий край мусить мати свій «паспорт» – книжку, от Михайло Петрович і взявся до праці.

«Це надзвичайно чарівний куточок нашого Прикарпатського краю», – такими словами розпочинає книгу автор, а далі читача захоплює чудова мандрівка в історичне минуле аж до сьогодення. Зворушив виступ учительки математики Оксани Гнатишак, яка висловила щирі слова подяки автору книги за те, що втілив у життя мрію її покійного чоловіка – ініціатора написання історичного нарису про Скелівку, колишнього сільського голови Василя Гнатишака.

Марта ГАВАЛЬ. Голова учнівського парламенту Скелівського НВК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар