Може Карпатський ліс таки збережеться?

SambirWZ
28

Може Карпатський ліс таки збережеться?

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт про введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону. За це проголосував 301 народний депутат.

ЗаконопроЄкт пропонує встановити заборону на проведення суцільних рубок в гірських ялицево-букових деревостанах, суцільних рубок головного користування та будь-яких інших суцільних рубок у високогірних лісах, в лісах в лавинонебезпечних та селенебезпечний басейнах і в берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні. Ініціатива не торкнеться розробки суцільних вітровалів і буреломів, а також пошкоджених хворобами та шкідниками насаджень. Закон дозволить уникнути ситуацій, коли під виглядом проведення санітарних рубок, суцільним методом вирубується значна частина ялице-букових деревостанів. Крім того, пропонують розширити до 2030 року мережу лісових автодоріг з твердим покриттям в лісах регіону до 10 км на 1 тис. га.

Ми не знаємо, чи законодавець дослухався до голосу з низів, але такі ініціативи уже віддавна линуть, зокрема, і з наших теренів.

Роман ПОГОНИЧ.

 

Вас це може зацікавити