Навіть горобці не їдять насіння зі соняшників латифундистів…

SambirWZ
189

Навіть горобці не їдять насіння зі соняшників латифундистів…

На Старосамбірщині зафіксували до десятка звернень людей, які терплять від непомірного внесення хімікатів на лани

Проблему, яка останніми роками пригнічує селян, підняв на сесії Старосамбірської районної ради Мирон Пацай. То є біда не тільки нашого краю, а й інших, які свого часу пустили на свої території великих латифундистів. 

“ГОСТІ” заради добрих врожаїв та прибутків не гребують використанням хімії на лани – це їхня комерційна діяльність, до якої іншим – зась, проте, коли скаржаться люди на погане самопочуття після обробки полів, а головно – діти, то й терпіти не конче охота…  Тим паче, за авторитетним твердженням Мирона Пацая, використовують препарати, від яких уже відмовилася Європа, до якої ми так щиро прагнемо… Це украй негативно, вважає він,  впливає на потомство людей і погіршення як чоловічого, так і жіночого здоров’я. Ми собі подумали: якщо колись парубок молодичку вів у пшеничку, то тепер буде бридитися хімії, щоб не зганьбитися…

Представники медицини району, держпродслужби стверджували, що справді нарікання від народу приходять – офіційно зареєстрували 7 звернень. Масового напливу на шпиталі нема, просто батьки рятуються у домашніх умовах, як можуть, і не кожен біжить до медиків. Те, що на полях нині дуже багато «неїстівної» хімії, свідчать бодай слова головного лікаря ЦРЛ Юрія Войтіва, мовляв, на полях тьма соняшників та навіть глупі горобці насіння не видзьобують. А посадить хтось соняшник біля хати, то мусить потім жіночою капроною «кошик» закривати…

Мирон Пацай пропонував проект рішення: створити комісію, яка б контролювала внесення хімії. На цю пропозицію колеги не пристали – чи тому, що не хотіли з голосу Пацая приймати таку серйозну річ, чи просто не знали, хто і яким чином має контролювати застосування препаратів. Коли у Мирона Дмитровича колеги запитали, хто має виконувати історичне рішення, обранець махнув у бік відомства Ореста Бонка, тобто виконавчої гілки влади. Але, панове, як би там не було – чи прийняли б рішення у районі, чи ні, проблема залишається. За нашими спостереженнями, про неї з року у рік говорять все частіше та голосніше. Якщо діти не перестануть слабувати після обприскування полів, то батьки можуть вдаватися до кардинальних заходів. Навіть ті батьки, які здали свої паї в оренду латифундистам, а восени приходять до них за оплатою – як правило, за збіжжям.

До редакції звернувся і голова ГО «Бджолярі Старосамбірщини» Микола Маричканич, бо у пасічників гинуть цілі сім’ї, а одна «родина» коштує 5-6 тисяч гривень. Цікава думка: «Мед отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки і зменшує лікувальну властивість меду». Отакої! А ми тішимося, що мед такий помічний…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар