На свято говорять про хороше, але будні все одно настають…

SambirWZ
47

На свято говорять про хороше, але будні все одно настають…

Більше 50 тисяч високопродуктивних саджанців із закритою кореневою системою посадили від початку року на Старосамбірщині! Прийметься при цьому не менше 97 відсотків саджанців, вирощених за сучасними технологіями. Таку радісну новину у день лісівника, що був у неділю, розповсюдив Петро Назар – голова Старосамбірської РДА.  

ОСКІЛЬКИ Старосамбірський район заліснений більше як на 35 відсотків, то лісове господарство має велике суспільне, рекреаційне і навіть політичне значення. Веденням господарки займаються Державне підприємство «Старосамбірське лісомисливське господарство» та Старосамбірське ДЛГП «Галсільліс». Постійно з керівниками підприємств вирішують питання розвитку галузі. Проте, визнає Петро Володимирович, найперше, що турбує гірський район, – незаконні рубки. Ці питання постійно звучать на нарадах в голови ЛОДА Максима Козицького, під час усних прийомів. З початку 2020 року відділ Національної поліції Старосамбірського району відкрив більше 35 кримінальних проваджень щодо незаконних рубок та скерував до суду. Конфісковували важку техніку та знаряддя вирубки, складали адмінпротоколи, провели спільно з обласними органами більше 80 рейдів щодо виявлення порушників, провадили роз’яснювальну роботу. Але і цей результат, вважає голова РДА, був би неможливим, якби не щоденна робота лісівників, активістів, депутатів Старосамбірської райради, добра робота керівників та особового складу Національної поліції Старосамбірщини, екологів, учнів, студентів.

Певна річ, це те, про що треба говорити під час чи після святкування Дня лісівника, хоча треба розуміти і те, що проблема значно глибша і складніша. У всякому випадку, ледь не щотижня знаходяться факти незаконних рубок. І це, до слова, те, що виявили та офіційно зафіксували. А тепер на Старосамбірщині ще одна цікава біда – знаходять неклеймований ліс біля пилорам. Він начебто нічийний до того часу, поки за ним не прийшла поліція. Злодії хочуть нас дурити!

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити