На сміттєзвалищі згорів хлопчина

SambirWZ
152

На сміттєзвалищі згорів хлопчина

Хто з комунальних керівників має відповісти за те, що там досі живуть та працюють роми?

Самбір укотре здобув шанс прославитися на усю Україну, що і зробив у понеділок, коли з’явилося повідомлення поліцейських про те, що на місцевому сміттєзвалищі знайшли обгоріле тіло 15-річного закарпатця. 

ПРАВООХОРОНЦІ з’ясували, що юнак перебував всередині тимчасової споруди, зведеної з того, що на полігоні валяється. Видно запалив вогонь, щоб зігрітися, але сталося загорання…

Повірте, це надзвичайна ситуація, за яку хтось, не виключено, понесе серйозну відповідальність. Трагедія сталася на території режимного об’єкта, на яку ніхто сторонній не має права заходити, але чомусь заходить… Віримо у те, що цю смерть хтось поспішить перекинути на плечі поліції, яка мала б очистити територію від заїжджих та неконтрольованих ромів… Скільки вже мовлено про те, що на міському полігоні живуть роми, які промишляють тим, що визбирують на звалищі папір, скло, пластик чи інше. Там і живуть. На якій підставі? Кому вигідно було закрити на це очі? І чи не платять роми комусь за тимчасовий «прихисток» та ручне сортування непотребу замість сортувальної лінії, яку безславно «відкрили» ще влітку? Депутати піднімали проблему таких сусідів, які зі смітника ходять вулицями міста, розносять хвороби чи щось інше. Про це казав Степан Кузьо, а Іван Денькович відзначав, що перебування цих людей на цій території добром не скінчиться – як у воду дивився… Через ромів у ратуші навіть подумали про те, що треба переробляти фонтан, аби вони там не купалися, на вертикальний. У час, коли відкривали на полігоні сортувальну лінію, у поліції хвалилися, що  ромів звідти випросили і вони  пішли. Однак згодом з’явилися знову. Ми не згущуємо фарб, бо смерть на попелищі могла б трапитися навіть у фешенебельних самбірських хоромах, але на сміттєзвалищі – то сенсація на усю Україну. Ми думаємо, що у ратуші не здогадувалися, що там досі живуть непрохані гості, але ж у СКП «Об’єднане» – господарів території, точно знають… Роми жили там віддавна, але таке лихо потрапило на долю нинішнього керівника… До речі, у понеділок вранці один з депутатів міської ради розповів про те, що машини з львівським сміттям їздять на наш полігон уже без втоми… Не знаємо, що може бути гіршим за смерть дитини, але знаємо точно, що якби вогонь поширився на територію полігону, то Самбір задихнувся б від ядучого смороду.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар