Наші військовики уже з Бойовими Прапорами

SambirWZ
164

Наші військовики уже з Бойовими Прапорами

Військові частини саперів, хіміків та авіаторів отримали Бойові Прапори. Для пересічного читача це повідомлення може нічого не означає, а от для самих військовиків – подія з розряду значущих. З часів колишніх, та й у часі незалежності держава цьому військовому атрибуту не надто приділяла увагу. Військо скапцаніло, військові частини закривали за принципом непотрібності, тому і виходило так, що коли йшли маршем військовики тієї чи іншої частини, то несли поперед себе звичний державний прапор.

А коли в Україну прийшла війна, коли усі військові частини у той чи інший спосіб були залучені до АТО, постала нагальна необхідність кожній дати її заслужений Бойовий Прапор як символ військової частини, як найдорожче, що є. Бо ж відомо, що охорона прапора на території розташування військовиків є постом номер один. І навіть, якщо з якихось причин прапор пропадає, то розформовують частину.

Аби і ви перейнялися значущістю події, ми попросили до коментарів полковника запасу, керуючого справами районної ради Михайла Павлючика. Він не став вигадувати премудрі слова, а сказав, що все описано у військовому статуті. Бойовий Прапор є символом честі, доблесті, слави. Це – почесний знак, що визначає особливості бойового призначення частини, історії та заслуг. Бойовий Прапор після сформування частини вручають від імені Президента України представником, призначеним Міністром оборони України. Бойовий Прапор завжди знаходиться у військовій частині, а на полі бою – в районі бойових дій, в яких частина бере участь. У разі втрати Бойового Прапора, додав пан полковник, командир військової частини і військовослужбовці, що є безпосередніми винуватцями цього, несуть відповідальність.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар