Не сиділося Василю Курію удома – пішов до лісу…

SambirWZ
186

Не сиділося Василю Курію удома – пішов до лісу…

Те, що побачив, його так шокувало, що над долею зрізаних дерев після того міркували владні чиновники, начальники «Галсільлісу» та правоохоронці

Якщо на сторінках нашої газети не будемо розповідати про крадіїв лісу, то люди нас не зрозуміють. Хоча тема з давнім душком. Коли пишемо про це, то ловимо себе на власному плагіаті, але що вдієш, коли проблема нездоланна, міняються хіба назви урочищ та імена. Що цікаво, ми вдовольняємо інтереси читачів цілого реґіону, на території якого є два державні лісгоспи і один – Старосамбірський «Галсільліс», але у поліцейських чи судових зведеннях фігурують хіба «галсільлісівці». Чи то традиція у них така?

Свіже повідомлення з обласної прокуратури, яка взяла під пильний контроль стан досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень, розпочатих за фактами незаконних рубок. Слідчі Головного управління Нацполіціїу Львівській області здійснювали розслідування у справі про службову недбалість стосовно інженера з охорони і захисту лісу Старосамбірського «Галсільлісу». Посадовець, готуючи документи щодо рубок у окремих лісництвах, протиправно видав лісорубні квитки, що призвело до незаконних рубок деревини. Більше того, правоохоронці підрахували, що підприємство через таку помилку втратило більше 3,5 млн. грн. І був суд… Старосамбірська Феміда визнала, що чоловік винен і призначила покарання – позбавлення волі строком на 3 роки, але від в’язниці його врятував випробувальний термін в 1 рік. Підсудного позбавили права обіймати відповідні посади на строк 3 роки зі стягненням штрафу – 8,5 тис. грн. Нам важко сказати, чи ця сума є надто «болючою» для лісівників, але нехай це буде не стільки фінансове покарання, скільки моральне.

Проте, винуватець не погодився з покаранням, визнавши його надто жорстоким, і подав апеляцію. Суд апеляційної інстанції за результатами розгляду скарги захисника підсудного, прийняв рішення про закриття кримінального провадження у зв’язку із відсутністю у діях обвинуваченого складу кримінального правопорушення. Прокуратура не погодилася з таким рішенням апеляційників та подала касаційну скаргу.

Зазначимо, що колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України доводи прокурора визнала обґрунтованими, касаційну скаргу повністю задовольнила, згадану ухвалу апеляційного суду Львівської області скасувала та у провадженні призначила новий розгляд у суді апеляційної інстанції. Відтак, за результатами повторного розгляду, вирок Старосамбірського суду, яким інженера з охорони і захисту лісу засудили за службову недбалість, залишили без змін, а апеляційну скаргу захисника – без задоволення… У цій історії є цікава деталь. Якщо вже лісників упіймали на недбальстві, то чи не ліпше відразу погодитися з вироком долі, чемно сплатити штраф – галасу було б менше, принаймні, на рівні судів вищих інстанцій. Але ж, то треба пройти усі щаблі…

Продовжуємо бродити «лісовими хащами»… Працівники Управління захисту економіки у Львівській області разом з слідчим управлінням поліції Львівщини виявили факти незаконної порубки дерев різних пород на території, підконтрольній тому ж таки “Галсільлісу”, хоча в офіційному повідомленні йдеться про «Карпатський реґіон».

Правоохоронці виявили незаконну рубку 132 дерев породи сосна та ялиця загальною масою 94 кубометри. Імовірні збитки – 883 тисячі гривень, інформує відділ комунікації поліції Львівської області. Лісівнику підприємства повідомили про підозру… Далі сайт «Леополіс» твердить, що про ці неподобства повідомили у старосамбірській групі у соцмережах… Ми читали це повідомлення… Депутат районної ради Василь Курій у часі свят пішов до лісу у рідній Лопушанці-Хоминій і надибав на зрізані дерева. Не треба бути великим аналітиком, щоб не здогадатися: пан депутат, який роками бореться з крадіями лісу, не змовчить. Взагалі, треба віддати належне чоловікові, бо дуже настирливий у своїй справі, хоча і успіхів не так вже й багато – ліс все одно тнуть. Хтось на Старосамбірщині каже, що таким чином Василь Курій здобуває собі політичний піар, чи дивіденди. І нехай здобуває – було б таких Куріїв трохи більше, може б і дерева ще росли. А то виходить, що усі не проти біля лісу чи тартаків жити, а коли гори лисіють, починають шукати винуватців. До слова, про тартаки. Їх у районі багато – більше сотні. Час од часу виникає проблема, що незаконно працюють. Але ж працюють, значить це комусь вигідно. А у справі з Лопушанкою Хоминою хочемо по секрету сказати майбутнім крадіям: маєте у себе Василя Курія, то вже нахабно з бензопилами до лісу не пхайтеся…

А з приводу ситуації у рідному селі Василя Курія відбулася зустріч з представниками правоохоронних структур та першими особами району. І, певна річ, керівниками лісгоспу. Наші джерела у Старосамбірському «білому домі» повідомили, що чоловік, який різав деревину, не мав на це права. Лісорубний квиток начебто був виписаний на одного пана – приватного підприємця, але той уже помер. Йде переоформлення документів. Може воно і йде, твердить джерело, але наразі ця рубка не зовсім законна, а точніше – зовсім незаконна. За підсумками наради дійшли висновку, що оскільки правоохоронці відкрили кримінальне провадження, то варто дочекатися їхніх висновків і вже тоді робити свої. Може й так, бо наразі Василь Курій каже про порушення, а в.о. директора “Галсільлісу” Дмитро Єдинак – про те, що порушень нема і всі документи будуть. Голова райради Тетяна Терлецька, присутня під час лісових розбірок, зазначила лише, що рубка, про яку йде мова, суцільна, а районна рада прийняла рішення про заборону суцільних рубок, яке ніхто не відміняв. Хоча, нагадаємо, обласний «Галсільліс» це рішення оспорює у суді, як і судиться з Василем Курієм, який дозволив собі не конче добрі слова характеристики на адресу Старосамбірського «Галсільлісу».

З підробленими документами

У ході розслідування кримінального провадження слідчий Старосамбірської поліції оголосив про підозру у скоєнні злочину 28-річному жителю с.Ріп’яно, який за підробленими документами перевозив лісопродукцію. Нагадаємо, наприкінці минулого року поліцейські в селі Головецько затримали автомобіль марки МАН, завантажений пиломатеріалами сумнівного походження. Як з’ясувалося, товаро-транспортна накладна була підроблена від імені підприємця із зазначенням місця навантаження – м.Борислав, та зазначенням місця доставки – м. Львів. Триває досудове слідство.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар