«Ніяка пандемія нас не зупинить… Даремно поверталися»

SambirWZ
209

«Ніяка пандемія нас не зупинить… Даремно поверталися»

Журналісти «Високого Замку» опитали з десяток заробітчан з приводу того, чи готові вони працювати в Україні?

Останнім часом тема заробітчанства стала напрочуд актуальною. Інтернетом заволоділа вкрай суперечлива інформація: чи то уряд відпускає співгромадян, чи то збирається домовлятися з країнами-працедавцями за певну суму «оброку», чи то взагалі закриє кордони… 

НАГАДАЄМО,як тільки розпочалася пандемія, наші земляки прагнули якомога хутчіше дістатися домівок. Перший шок минув і ті ж земляки почали думати про те, що зі собою робити. З’ясувалося, що країни Євросоюзу, до яких ми прагнули долучитися, не такі уже й всесильні і можуть виживати без наших робочих рук та мізків, просять повернутися, бо трагедія… Але новітня влада Зеленського, ймовірно, втішившись, що українці повернулися, хоче створити півмільйона робочих місць. І де б ви думали? В дорожньому господарстві, в озелененні, в будівництві… Коли заробітчани, наївшись Великодніх ковбасок, стали рахувати, що ж їм залишиться, то вийшли на результат – фіга. Владоможці України так і не збагнули, що наші люди, які спробували достойних зарплат, уже на 8-7-6 тисяч українських гривень гнути спину не будуть. Причому, самі ж чиновники, які кичаться власними мільйонними статками із зарплат, чомусь гадають, що раби, перепрошую за слово, будуть облизувати тарелі… Тепер розумними словами: люди стали свідомими і вестися на байки не будуть. Це означає, що заборона виїхати на працю за кордон викличе лише негативне ставлення до влади Зелених, а то й черговий Майдан. Таке відчуття, що заробітчани, які наразі сидять тихо, візьмуть міжнародні пункти пропуску в щільне кільце і шугануть туди, де ліпше. Пандемія продемонструвала ще один цікавий момент: як тільки наші доберуться туди, то уже не захочуть повертатися.

А зараз про обіцяне опитування. Ми знайшли наших людей, які тимчасово опинилися на нашій території. Більшість з тих, з ким ми спілкувалися, не налаштовані тут залишатися. Вони відверто говорять про те, що в Україні не можуть заробити грошей на навчання дітей, добудови власних осель, лікування батьків… І за найменшої нагоди поїдуть геть… Більшого інвестора, ніж заробітчани, Україна не знайде. Нагадаємо, за офіційними даними, торік в Україну заробітчани інвестували близько 16 мільярдів доларів США. Хто дасть більше? Частина з тих, з ким ми спілкувалися, готова залишитися тут за умова гідної оплати праці. Але такої не обіцяє ніхто. Зрештою, їх дуже дратують цікаві повідомлення про те, що, скажімо, світло, має відчутно подорожчати. Вони питають у нас: чому у стабільній Європі ніхто нікого не лякає підвищення цін на енергоносії, бо його просто нема, а в Україні це стає глобальною проблемою. Тобто, завтра станеться так, що споживач електроенергії не зможе оплати квитанції. Хто, як не заробітчани, зможуть дати батькам гроші на комунальні послуги? І наостанок, практично усі, з яким ми спілкувалися, в носі виділи бажання уряду призупинити потоки мігрантів. Вони однаково поїдуть і ніяка пандемія їх не зупинить… Знаєте, особливо вразила відповідь молодого чоловіка, який відверто сказав: як тільки закінчиться карантин і я зможу виїхати, то, вірте, більше в той «дурдом» не повернуся.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити