Одним потрібен тепловізор, іншим – дезінфекція

SambirWZ
103

Одним потрібен тепловізор, іншим – дезінфекція

Ми не так давно писали, що два наші райони заявили себе на конкурс ініціатив місцевих Карпатських громад. Кожен район взяв собі по одній ініціативі і зумів себе відстояти. Минулого тижня стало відомо, що наші проєкти вийшли у число переможців. Видно, ми добре за них кулаки тримали!

САМБІРСЬКА райрада вирішила допомогти нашим рятувальникам, які, до слова, останніми роками за часів керівництва Олега Хімяка збагатилися технікою та іншими засобами завдяки ще й міжнародній співпраці. Віталій Кімак – голова райради, розповів, що завдяки проєкту від Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна», наші надзвичайники отримають найкрутішу річ – спеціальний тепловізор. На Львівщині такого дива ще нема у жодному районі. І допомагатиме він входити у ті будівлі, які через загорання стали надто задимленими. Або в приміщенні перебувають люди. Тепловізор, каже пан Кімак, допоможе врятувати чиєсь життя чи будівлі. Причому, з прицілом на майбутнє, твердить і про те, що тепловізор буде корисним і для сусідніх районів – Старосамбірщини та Турківщини… Як відомо, доля тепер усіх нас зводить в один район – Самбірський. Перемогу голова ради зачислив до тих інших перемог, які стосуються створення безпекових норм для земляків. Нам залишається додати, що тепловізорна перемога у конкурсі – це 231 тисяча гривень.

На Старосамбірщині сума виграного проєкту від Єврорегіону-Карпати-Україна» дещо менша – 145 тисяч гривень, проте, ідея, як нам видається, напрочуд актуальна і тому поважне журі, яке відбирало переможців, не могло не звернути увагу. Мова йде про заходи із запобігання та протидії новітньому коронавірусу. Голова райради Тетяна Терлецька вважає, що ця сума допоможе закупити для усіх дошкільних навчальних закладів району безконтактні (сенсорні) дозатори для дезінфікуючих рідин, медичні безконтактні інфрачервоні термометри для попередження, запобігання та протидії поширенню коронавірусної інфекції серед найменших жителів району.

Чим ще актуальність цієї теми важлива? На рівні Міносвіти та Міністерства охорони здоров’я ще не визначилися, чи відкриють навчальні заклади 1 вересня. Здається, таке може бути тільки в нашій країні: одні суперечать іншим і висловлювання очільників відомств кардинально інші. Зате встигли повідомити, що органи місцевого самоврядування мають забезпечити школи масками та антисептиками відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря, повідомили в пресслужбі МОН. Тобто, на ці необхідні речі гроші треба шукати у місцевих бюджетах. Ну, майже, як завжди… Так ось, засновники шкіл, а це місцева влада, мають забезпечити школи до початку навчального року захисними масками, антисептиками для рук, дезінфекційними засобами для поверхонь. Не знаємо, чи знайдуть кошти, бо, якщо ні, то все це треба буде купувати коштом батьків. Теж, як завжди… А на Старосамбірщині, принаймні, у садочках, ті засоби уже будуть.

Вікторія ГАРБАДИН.

Вас це може зацікавити