Отець Василь покинув парафії у Грозьово та Дністрику

SambirWZ
93

Отець Василь покинув парафії у Грозьово та Дністрику

Минулого тижня Старосамбірщина плескала у долоні селянам з Грозьово і Дністрика, які вирішили перейти до Української Православної Церкви, позбувшись Московського патріархату.

Нагадаємо, вони дали п’ять днів священику, аби той визначився: чи йде разом з громадами, чи залишається при своїх інтересах… У п’ятницю вранці отець був у кабінеті голови райради Тетяни Терлецької і приніс лист на ім’я православного декана отця Івана Білика про те, що залишає парафії. За процедурою, розповіла нам Тетяна Іванівна, у неділю отець-декан мав би приїхати у села і привезти нового священика, бодай на якийсь час… А у Грозьово місцеві заговорили про те, що отець Василь начебто буде правити, бо має десь на обійсті якусь альтанку, яка може стати капличкою. Ще має трохи своїх прихильників.

У неділю у ці села приїхав отець-декан Іван Білик, владика Яків з Дрогобицько-Самбірської єпархії та представили громадам нового священика – отця Михайла Пагулича, який родом з Боберки Турківського району. Прибула на подію і голова райради Тетяна Терлецька… Сільський голова Федір Поліжак власноруч вручив владиці коровай і не втаємничував власної радості. Було кілька поліціянтів, але їхня поміч у мирних православних селах не знадобилася.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар