Пам’яті Оксани Василівни Чаплинської

SambirWZ
109

Пам’яті Оксани Василівни Чаплинської

Не стало Оксани Василівни, людини, яку ми добре знали, яку шанували, яку шанувало дуже багато людей. Вона була лікарем-гінекологом, як кажуть, від Бога. Вона допомогла при пологах дуже багатьом жінкам і, мабуть, ця вдячність живе досі. І житиме довго…

Оксана Василівна народилася 1937 року в Перемишлі, пережила примусове переселення в с. Кобло на Старосамбірщині. Після школи вступила в Івано-Франківський медінститут, а потім праця у Самборі. Важка, виснажлива, відповідальна. Багато років очолювала пологове відділення. І досі пам’ятають, на скільки стерильним був цей будинок – наче суцільна операційна палата, наче якась святиня. Вона любила порядок, була вимогливою найперше до себе, а потім до всіх. Навіть коли насварила підлеглих за щось, то потім уміла попросити вибачень. Двічі протягом шести років працювала за кордоном в Алжирі та Мозамбіку. Цей період її життя був особливим. Тамтешні жінки народжували там по 10-12 дітей. У багатьох через відсутність профілактики були жахливі патології, але Оксана Василівна давала собі раду. Її там любили, називаючи сеньорою. Навіть коли йшла по ринку, то жінки намагалися їй просто так спрезентувати свій товар… Оксана Василівна отримувала державні нагороди країн, де працювала… У неї було багато учнів. Вона допомагала вчитися тим, хто хотів перебрати її досвід. І не скупилася, мовляв, от тільки я так вмію… Вона виховала цілу плеяду послідовників. І вони теж вдячні їй… Разом з чоловіком Петром Миколайовичем – знаним лікарем-травматологом, виховала двох синів Володимира та Ростислава, які, мабуть, через любов до медицини своїх батьків, обрали цей же фах. Володимир Петрович – завідувач травматології Самбірської ЦРЛ, А Ростислав зараз працює Харкові. Обидва кандидати медичних наук.

А ще Оксана Василівна запам’ятається нам тим, що завжди була українською патріоткою, хоча цього не афішувала, бо не прийнято було… Але мріяла про Україну і чудово співала українських пісень. Навіть в хорі, який складався виключно з медпрацівників. Обірвалася та життєва пісня, залишилися нам лише гарні спогади про чудову людину.

Нехай пам’ять про Оксану Василівну буде вічною.

Медики Самбірщини.

Вас це може зацікавити