Подумаєш, ліс має титул ландшафтного парку…

SambirWZ
54

Подумаєш, ліс має титул ландшафтного парку…

Слідчі повідомили про підозру мешканцю Турківщини (тепер це уже Самбірщина), який причетний до незаконної вирубки смерек та ялиць у регіональному ландшафтному парку «Надсяння», повідомили «Високий Замок» у відділі комунікації ГУ Нацполіції України у Львівській області.

ДОСУДОВЕ розслідування продемонструвало правоохоронцям, що 12 січня  близько 7.00 мешканець одного із сіл віком 60 років, перебуваючи  на території регіонального ландшафтного парку «Надсянський», незаконно зрізав бензопилою дерева породи «смерека» і «ялиця» та намагався їх вивезти на кінній підводі.

Слідчі з Турківського відділення поліції, за процесуального керівництва Самбірської місцевої прокуратури, повідомили зловмиснику про підозру. Максимальне покарання, яке загрожує лісорубові, – до п’яти років позбавлення волі.

Досвід показує, що на такий тривалий час самодіяльних заготівельників деревини до цюпи не садять. Вони найчастіше обходяться умовними термінами або штрафами. Цікава реакція народу з приводу цього злочину. Кажуть: о, дивися – за три деревця пенсіонера до суду тягнуть, а тих, що ешелонами вивозять, – ні. Ми вже не раз писали, що масштаби, певна річ, різні, але крадіжка все одно є крадіжкою. Проте, у цій інформації цікавіше інше. Ви звернули увагу, що чоловік зрізав дерева на території регіонального ландшафтного парку, який, як ми розуміємо, охороняє Закон. Так ось, пенсіонерові байдуже було, що це якийсь там парк – пішов і зрізав. Ведемо до того, що коли на Старосамбірщині створиться заказник «Королівські бескиди», то місцевий люд байдуже буде сприймати якісь там поважні титули, надані самим Президентом. Як ходили з бензопилами, так, мабуть, і підуть. Бо живуть з лісу…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити