Прихисток для хворих дітей

SambirWZ
152

Прихисток для хворих дітей

У Самборі волею депутатів створили комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр». Назва з таких, що не відразу і второпаєш, але цього вимагає держава, піклуючись дітьми з вадами розвитку. Вирішили структуру розмістити у будівлі на вулиці Шухевича, де був економічний факультет Львівського Національного університету. Місця там вистачить…

З ХВОРИМИдітьми працюватимуть (5 штатних одиниць) педагоги і медики, які поведуть консультативну, методичну роботу, психолого-педагогічну, корекційно-розвиткову, одне слово, допомагатимуть дітям з особливими потребами та батькам. Розуміємо, що наразі ці обіцянки вам нічого не кажуть, але зі слів ще тоді керівника освіти Святослава Ухача,нас вразили цифри дітей з інвалідністю та розладами здоров’я. Ми чомусь ніколи цим не цікавилися, але насправді – велика проблема.

У Самборі 7832 дитини шкільного та дошкільного віку,  дошкільнят – майже 3 тисячі і це тішить у плані майбутньої наповнюваності шкіл. Далі ми не будемо ділити, а просто зведемо кількість дітей з захворюваннями воєдино. З порушенням зору  342 особи, причому лише 37 – у садочках. Маємо наслідки комп’ютеризації кожної домівки… Погіршення слуху в 11 хлопчиків та дівчаток. Порушення опорно-рухового апарату медики діагностували у 75 дітей. Порушення мовлення – 51 дитина, аутизм – у п’яти, затримка психічного розвитку – у п’ятнадцяти, порушення розумового розвитку – 8, труднощі розвитку інтелекту – 7. Маємо нині у дошкільному та шкільному віці 514 по суті хворих дітей. Статистика страшна. Власне на поміч цим дітям і спрямують свою роботу працівники нового модного центру, який утримуватиме держава окремим коштом. На освітянську субвенцію це не вплине, а тому педагогам діючих закладів не треба злитися на новий.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар