Голгофа дрогобицьких священиків ожила на сцені Самбірського Народного дому

SambirWZ
197

Голгофа дрогобицьких священиків ожила на сцені Самбірського Народного дому

Інколи обставини стають вищими за бажання і тому пропустив подію, на яку хотів потрапити ще з того часу, коли мій приятель Тарас Метик з Дрогобича презентував себе як сценарист. 

З ТАРАСОМ Михайловичем ми свого часу вчилися на факультеті журналістики та й потім стежки-доріжки перетиналася на творчих нивах. Хоча один раз він зрадив нашій газетярській справі і пішов до влади керувати народом.

…Свою нову творчу працю він привіз до Самбора. І хоч мені не пощастило того дня бути у Народному домі, але були там наші очі та вуха – перепрошую колегу Миколу Сенейка, але ліпше, ніж він про це сказав, не сказав би ніхто.

І ось що він розповів про «Дрогобицьку Голгофу». Ідею вистави виносив о. Іван Паньків, взявши собі в автори Тараса Метика. Події на сцені та у житті відбувалися у 1939-1941 роках і їх вміло відтворили актори Дрогобицького академічного обласного музично-драматичного театру імені Ю. Дрогобича. Глядач поринув крізь десятиліття і побачив непросту долю та національний подвиг дрогобицьких ієромонахів ЧСВВ, закатованих енкаведистами, Северіяна Бараника, Віталія Байрака та Якима Сеньківського. Ми побачили їх на тлі жорстокої більшовицької окупації Галичини, яка збігалася у часі з початком атеїстичної доби та ліквідації УГКЦ. Церква складала іспит на вірність Христові та своєму народові. Герої драми пошановані і Церквою і людьми. 27 червня 2000 року Святіший Отець Іван Павло ІІ зарахував дрогобицьких священномучеників-ієромонахів до лику блаженних, сказавши: «Вони показали, що любов є сильніша від смерті».

Акторам та авторам щиро подякували за правду, відтворену на сцені, декани Старосамбірський та Самбірський отці Михайло Николин і Богдан Добрянський, священик Павло Куляс та інші. За словами автора драми Тараса Метика, «Дрогобицька Голгофа» внесена у програму відзначення 25-річчя утворення Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, натхненником якої є владика Ярослав Приріз. Отож, виставу побачать і жителі інших міст.

Отож, коли «зустрінете» афішу «Дрогобицької Голгофи», обов’язково влаштуйте собі свято історичної правди та неперевершеної мистецької імпрези, аби потім не шкодувати, як дехто…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар