Підстав для початку опалювального сезону нема

SambirWZ
190

Підстав для початку опалювального сезону нема

Минулої п’ятниці мер Самбора Юрій Гамар провів чергову робочу зустріч із журналістами…

Ми спитали у Юрія Петровича, чи не доцільно було б хоча б тимчасово розпочати у школах опалювальний сезон, адже стовпчик термометра уже декілька днів показував нижче +10. Школярі в класах сидять у куртках, мерзнуть і можуть почати масово хворіти. Це ж стосується і лікарень… Мер зазначив, що відповідні служби слідкують за температурним режимом. На сьогодні, повідомив мерові  керівник теплокомуненерго Олег Полюга, підстав розпочинати опалювальний сезон нема. З приводу нашої пропозиції, що деякі школи мають власне опалення, Юрій Петрович пообіцяв вивчити ситуацію і сказав: там, де є власні котельні, не мало б виникати проблем… Хоча опалювальний сезон у деяких містах Львівщини розпочався ще 11 жовтня. А ми мерзли…

Стосовно шкіл були і інші запитання. Наприклад, безпека дітей на пішохідних переходах біля навчальних закладів. Минулих років люди у захисних камізельках зупиняли автомобілі і допомагали дітям переходити дорогу. Чи не можна відновити цю практику? Юрій Гамар зазначив, що до цієї роботи залучали людей з “біржі праці”. Їх фінансування їде з міського бюджету, але, на жаль, нема коштів, щоб забезпечити фінансування протягом навчального року. (Трохи дивно, бо колись ті люди стояли і питань з грішми не виникало). Але можна буде поставити регулювальників на найбільш проблемні ділянки.

Було б добре обладнати пішохідний перехід зі зручним виїздом на тротуар біля інтернату, що на вулиці Шевченка, і можливо, постелити “лежачих поліцейських” для зменшення швидкості, адже там вчаться неповносправні діти, а рух автомобілів потужний. Юрій Петрович повідомив, що коли там проводився ремонт дороги, давав розпорядження профільному заступнику Миколі Лозинському, щоб бордюри постелили так, аби можна було заїхати коляскою чи інвалідним візком, але чомусь не зробили, будуть переробляти. Щодо “лежачих поліцейських”, то пообіцяв підняти питання на зустрічі з головою ОДА та силовиками.

Відкритою залишається проблема з безкоштовним доїздом школярів з віддалених мікрорайонів до центру міста. Міський голова нагадав, що перед виборами відкрили подібні маршрути і колишній міський голова зі свитою “прокатав” не лише журналістів, а й мешканців мікрорайону. А після виборів маршрут закрився. Зараз все впирається в кошти. Коли буде шкільна реформа, тоді будуть закладати гроші на такі речі. Кожен мікрорайон має власну школу і діти можуть вчитися там, де проживають. А ті, які вчаться, скажімо, в гімназії чи у восьмій школі, то це особисте рішення батьків… Але треба провести зустріч із перевізником, щоб підбирав дітей і не брав гроші. І кілька слів з історії. Справді, попередня влада відкривала маршрут з Шухевича аж до “Бабиного городу”. Маршрутка їздила б і досі, але пасажири її ігнорували. Возити повітря, як казав  начальник АТП-14608 Іван Романяк,  дороге задоволення.

У вівторок медики повідомили, що у пологовому – 14 градусів тепла. Як і в інших закладах. А ще звідкісь знають, що навіть, коли увімкнуть тепло, то відразу і вимкнуть – борг медицини перед теплокомуненерго, а відтак газовиками, – більше 700 тис. грн.

Уже, ніби розпочали опалювальний сезон у місті, але школярів відпустили на тиждень на дострокові канікули…

 

Юрій БАРНА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар