Після Михайла Губицького уже нема що коментувати

SambirWZ
25

Після Михайла Губицького уже нема що коментувати

З задоволенням повідомляємо про те, що працівники малокомплектних ФАПів Старосамбірщини таки отримали заборговану з травня зарплату. Нагадаємо, це ті медзаклади, які мають у своєму обслуговуванні менше 700 людей, а відтак не підлягають фінансуванню з Національної служби охорони здоров’я. 

ДЕРЖАВА сказала: хочете мати свої ФАПи там, утримуйте своїм коштом, тобто місцевим бюджетом. Тому районна рада прийняла відповідну програму, заклавши певні суми грошей. Проте, з кінця весни РДА суми не виплачувала, посилаючись на начебто вказівки зверху щодо оптимізації… Наша газета піднімала голос на захист медпрацівників… З цього приводу засідала і президія районної ради, обіцяла різкі заходи впливу, але, Богу дякувати, все скінчилося добре.

Минулого тижня на ситуацію зреагувала Старосамбірська РДА: «У соціальних мережах протягом останнього часу були дописи щодо невиплати заробітних плат працівникам ФАПів, що не ввійшли у спроможну мережу і не фінансуються за кошти Національної служби здоров’я України. Керівництво Старосамбірської РДА нібито мало певні інтереси і свідомо не фінансувало. Причому, така точка зору не була точкою зору самих працівників ФАПів, а була нав’язана «ззовні». Внаслідок предметного та конструктивного діалогу з керівництвом медичних установ, до складу яких входять неспроможні ФАПи, було прийняте виважене компромісне рішення і вирішено дану проблему без сторонньої участі «зацікавлених» осіб. Оцінка роботи РДА з боку медиків висвітлена на офіційних сторінках медичних установ».

Важко зрозуміти, про які сили «ззовні» йде мова, і в принципі, що тут довго конструктивно обговорювати – люди ходили на роботу, причому в такий складний час з коронавірусом, а ще мусять ходити і в «білий дім» домагатися давно заробленого. І в принципі, це не світова проблема, на яку треба впливати «ззовні». Її взагалі не варто було допускати, а якщо вже малокомплектні ФАПи на стільки незручні, то закривайте їх – подивитеся, що вам люди скажуть…

Реакція самих медиків, про яку пише РДА, така: «Адміністрація КНП СРР Старосамбірський ЦПМД» висловлює подяку голові Старосамбірської РДА П. Назару за сприяння у виплаті заробітної плати неспроможним ФАПам, згідно з «Програмою підтримки ФАПів, які не ввійшли в спроможну мережу», затвердженою Старосамбірською районною радою». Якщо на улесливі слова була добра воля самих медиків, то ніхто нічого проти не має: хочуть – нехай дякують. Але цю подяку не зрозумів, як і багато інших, багаторічний депутат районної ради, лікар з Добромильщини Михайло Губицький, який відписав колегам буквально таке: «Мені не зрозуміло, за що ви дякуєте? Це що, особиста подачка голови адміністрації, чи його обов’язок перед всіма бюджетниками району своєчасно виплачувати зароблені свої зарплати? Цінуйте хоч трохи себе!»

Після Губицького уже нема що коментувати…

Христина БАХУРСЬКА.

Вас це може зацікавити