Ризик побачити хворими своїх дітей

SambirWZ
257

Ризик побачити хворими своїх дітей

Через часткову відмову 2,2 відсотка населення та відсутністю вакцини з 1 вересня, у Самборі вакциновано лише 14,5 відсотка дітей  до 1 року. І це доволі серйозна проблема у зв’язку з поширенням певних хвороб, зокрема, поліомієліту  (у перекладі – сірий мозок або запалення, застаріла назва – дитячий спинномозковий параліч). Це – гостре інфекційне захворювання, яке зумовлене поліовірусом та здатне перебігати з ураженням центральної нервової системи, виникненням паралічів.

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я відносить поліомієліт до тих інфекційних захворювань, які виявили здатність чинити серйозний вплив на здоров’я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах та увійшли до переліку подій, які можуть становити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я.

Станом на 1 вересня, в Україні зафіксовано два випадки поліомієліту. Захворіло двоє дітей віком 4 роки та 10 місяців. Початок паралічів припав на літо. Обидва випадки  у Закарпатській області. Діти не були до того вакциновані від поліомієліту. В минулі роки на теренах України щорічно відбувалось від 3 до 7 випадків. На жаль, рівень охоплення вакцинації в Україні найнижчий за останні 20 років. Менше половини дітей повністю вакциновані проти поліомієліту та нестабільна ситуація у країні знижує рівень охоплення навіть більше. ЮНІСЕФ закликає українську владу прийняти термінові заходи для попередження спалаху поліомієліту в країні, який дуже просто розповсюджується, часто без видимих симптомів. В 1 з 200 випадків поліомієліт викликає невиліковний параліч, отже навіть одна дитина з діагнозом поліомієліту це вже спалах. Найперше поліомієліт загрожує країнам з великою кількістю невакцинованих дітей, як от в Україні. Проте, конкретні зусилля можуть знизити ризик поліомієліту, але діяти потрібно вже зараз.

Леся ЗАВАЛЬОНА.

 

Викладач Самбірського медичного коледжу.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар