Річницю Кобзаря вшанують вдруге,але тепер – по-молодіжному

SambirWZ
169

Річницю Кобзаря вшанують вдруге,але тепер – по-молодіжному

Влада Старосамбірщини вирішила навчити креативності організаторів масових свят

205 річниця від дня народження Тараса Шевченка – подія, можна сказати, ювілейна. Повсюди, за давньою традицією, до пам’ятника йдуть люди – помолитися, почитати поезію Пророка і в ній знайти сучасну актуальність…

У САМБОРІ були такі заходи, які, проте, зібрали надто мало патріотичного люду. Якщо відсікти тих, які ходять на такі заходи, згідно з посадовими обов’язками, то картина з велелюддям була б скромна.

Ми одного разу писали про те, що тупо боротися за масовість на таких імпрезах не треба, бо то уже вчорашній день. Працівники культури мають шукати нові форми, нові концепції, нові креативи… Приблизно така ж ситуація була і у Старому Самборі – до пам’ятника Шевченкові прийшла жменька народу, незважаючи на те, що напередодні голова РДА Іван Грись попросив відповідальних осіб зателефонувати до керівників структур та підрозділів і нагадати їм, що у райцентрі готують Кобзареві вшанування. На жаль, не прийшли. Чи не найбільше образило Івана Михайловича, що навіть старосамбірські вчителі-мовники не прийшли. Це ж як виходить, міркує він, у класі педагоги презентують поезію Шевченка, а прийти до пам’ятника у день ювілею не хочуть – може хтось хідники тріпав, може хтось обрізав старе галуззя у садках… З цього приводу у певних колах мав розмову з національно свідомими людьми і ті вирішили, що виберуть собі якийсь день, бажано теплий, і влаштують біля пам’ятника для учнів двох шкіл райцентру Шевченківський урок. І такий, щоб цікавим був дітлахам, а не пенсіонерам… Адже Кобзареві дні не тільки 9 березня.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар