Самбірська міська рада: «Зафіксована і рекордна кількість порушень з боку учасників голосування»

SambirWZ
25

Самбірська міська рада: «Зафіксована і рекордна кількість порушень з боку учасників голосування»

Як правило, у такі забавки не бавлюся, але цього разу шанобливе ставлення до школи, яка навчила мене писати, взяло верх і вирішив допомогти Самбірській СШ №10 придбати мультимедійні проєктори, щоб тепер уже внуки відчули сучасну школу. Тому чемно проголосував за те, аби ця ідея виграла право фінансуватися як проєкт громадського бюджету. Це, нагадаю, такий бюджет, під який люди висувають свої ідеї, а відтак втілюють.

Як тільки розпочалося комп’ютерне голосування, а це був перший день, система настільки «зависла», що треба було її розблоковувати. Місцеві «хакери» упоралися і голосування пішло. Минулого тижня воно закінчилося і міська рада як ініціатор підбила підсумки, про що й написала на своїй сторінці у соціальних мережах. До повідомлення нічого ні не додати, ні відняти, тому цитуємо його повністю:

«Цього року самбіряни обрали одразу сім найкращих для міста ідей. На конкурс було подано 25 проєктів. З них шляхом голосування виявляли двох переможців на 200 тис.грн. та п’ять – на 60 тис.грн. Боротьба тривала до останніх годин голосування, список переможців не раз змінювався, адже кожен обирав свою стратегію досягнення мети. Цей конкурс – четвертий за ліком. Участь у голосуванні цьогоріч взяло найбільше людей. Втім, зафіксована і рекордна кількість порушень з боку учасників голосування.

Проєкти-переможці на 200 тисяч гривень.  №25. Поточний ремонт фасаду спортивної зали Самбірської гімназії на вул.Січових Стрільців, 10 у м.Самборі, в тому числі проєктні роботи (1268 голосів), №15. Закупівля та встановлення дверей для початкової школи №2 м.Самбора (970 голосів).

Проєкти-переможці на 60 000 №3. Закупівля шкільних меблів для 5-А класу спеціалізованої школи №8 м. Самбора вул. Січ. Стрільців, 18: шкільних парт, стільців та учнівських шкафчиків. (505 голосів) № 2. Розробка та встановлення експонатів кімнати Бойової Слави військової частини А3817 (403 голоси). № 9. Мультимедійний комплекс (інтерактивна дошка + ПК + проєктор) для учнів 3-А класу спеціалізованої СШ №8 (395 голосів). № 4. Придбання інвентаря для дитячої та дорослої команд міста Самбора з класичного та пляжного волейболу (389 голосів). №17. Закупівля тканини і пошиття концертних костюмів для хору хлопчиків “Кобзарик” (364 голоси)». Кінець цитати.

І все воно було б чудово, але після підбиття підсумків голосування довелося вислуховувати нарікання на те, що не було чесності, що хтось там щось підтасовував з голосами… Може це просто голос ображених, бо на те він і конкурс, щоб перемагав сильніший, але… Ми не маємо права когось у чомусь підозрювати, але одна фраза з офіційного тлумачення міськради таки викликала певні підозри: «Втім, зафіксована і рекордна кількість порушень з боку учасників голосування». Яких порушень? Як вони вплинули на кінцевий результат? І чому міська рада, знаючи про рекордну кількість порушень, не анулювала результати голосування? Ці питання залишаємо відкритими і учасники голосувань не проти почути на них офіційні відповіді. Як сказала нам одна з матусь, шкода дітей, які дуже старалися перемогти, але втратили віру у порядність дорослих. Чи могли «хакери» обманути систему і «приписати» комусь голоси? Не знаємо, не розуміємося, але добрі комп’ютерники, гадаємо собі, уміють все.

Ми б не хотіли, щоб гарна ідея згуртування людей пропала, але чи не ліпше було б, щоб голосування йшло не через комп’ютер, а персонально. Зацікавлена людина приходить, наприклад, у ратушу, показує паспорт і віддає свій голос тому чи іншому проєкту. Принаймні, цю людину побачать… Ще одне цікаве зауваження. Людина для того, щоб проголосувати, мусить здати ксерокопію свого паспорта… І невідомо, переконували нас скептики, чи не станеться так, що ксерокопія паспорта опиниться десь у банківських кредитах… Ну, може це перебір, але такі перестороги посеред людей блукають…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити