Такого патріотизму за партами не навчать

SambirWZ
53

Такого патріотизму за партами не навчать

Мені дуже імпонують молоді люди, які ще чогось у тому житті хочуть… Минулої п’ятниці нашого репортера запрошували у Ралівський ліс на військово-патріотичний вишкіл, обіцяли, що буде цікаво. Я у цьому й не сумнівався, але виникли інші теми в іншому місці.

А уже наступного дня переповнений враженнями Роман Паращич розповідав, як усе відбувалося. Роман – голова Самбірського осередку консервативного руху «Традиції і порядок». Назва не зовсім мені зрозуміла, але яка вже є, особливо слово «консервативна», яке геть  не пасує діяльності молодих активістів… Відгукнулися школярі Ралівки, Блажева, Чукви, Бабини. Їх зустріли інструктори – пожежники, медики, військові сапери і навіть кінолог. Кожен говорив про своє і ці бесіди не були нудними, бо теорія підверджувалася практикою – навіть імітували щось на зразок стрілянини чи метання гранат… Особливо вдячні Ігорю Кузю, який воював на фронті, і може багато чого розповісти. Це, так би мовити, військова частина імпрези, а була ще й патріотична та культурна. Гітара додала настрою, пісні переспівували… А потім зварили собі гречки на ватрі, насмажили бульби – і свято вдалося. Роман каже, що навіть не сподівався такої активності. Вартувало тільки зателефонувати до якоїсь школи і директори одразу погоджувалися привезти дітей.

Ми не могли не перепитати, звідки молоді люди взяли гроші на такі поїздки, бо все воно нині коштує. В таких випадках співрозмовники, як правило, витягають довгий список благодійників. Але тут було інакше: та наші хлопці самі поміж собою, каже, гроші зібрали і вирішили влаштувати старшокласникам зі сіл таку лісову вилазку. Натхненні успіхом, хлопці хочуть продовжити свою благородну справу, залучаючи до патріотичного виховання ще більше молоді. Бо переконані, що за партами справжнього патріотизму можна і не навчити.

Є ще один цікавий пункт у діяльності молодої організації. Вони займаються благодій-ністю, як от зараз оголосили у школах збір грошей, речей чи інших презентів до дня Святого Миколая і розвезуть усе це добро у сиротинці, Будинки милосердя чи просто роздадуть нужденним. Роман каже, що і він, і його колеги шоковані небайдужістю школярів, які справді допомагають влаштувати бідним людям свято від Миколая. А в задумах і інше: налагодили стосунки з піхотинцями, які дислокуються десь біля Широкиного і напередодні Миколая поїдуть туди з подарунками.

Чесне слово, як можна не поважати таких небайдужих молодих людей. Може то якраз і формується майбутнє нації…

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити