Тут про розвиток нема часу думати, хоч би правильно «білі доми» «ліквідувати»

SambirWZ
24

Тут про розвиток нема часу думати, хоч би правильно «білі доми» «ліквідувати»

Після відставки Маркіяна Мальського прийде наступний ЗЕлений і чи погодиться на щойно призначених, питання актуальне

Сподівано чи несподівано, але губернатор Львівщини Маркіян Мальський пішов. Його шеф Володимир Зеленський вирішив, що Львівщина дала надто малий результат ефективності праці. Ми не ліземо у чужі справи, але після Олега Синютки пан Маркіян виглядав якось дуже скромно. Було відчуття, що це не його ноша… Синютка був жорстким трудоголіком і цього вимагав у інших. Його приїзд на наші терени не був сенсацією, він міг бути о піввосьмої вранці, чи піввосьмої вечора, і це вважалося робочою нормою. Натомість Маркіян Мальський виглядав більше кабінетним керівником. І за ті півроку влади так у наші райони і не приїхав. Ну, не встиг – буває ж…

Та про яку б там ефективність не балакав Володимир Зеленський, місцеві аналітики дійшли до іншого висновку: Львівщина так і не заЗЕленіла. Недавно відбулися вибори у двох ОТГ Львівщини і результат «Слуг народу» не відповідає авторитету партії влади. Не так давно у наші райони традиційно приїжджала керуюча справами Львівської ОДА Маріанна Вільшинська і представила двох нових очільників – Андрія Жепка на Самбірщину і Петра Назара – на Старосамбірщину. Безперечно, вони мусили пройти крізь «сито» уже відставного Маркіяна Мальського. Зараз тим «ситом» буде махати його наступник і хтозна, а раптом нові районні очільники йому не сподобаються?.. Тому результат варто творити уже, у всякому випадку, засівати, у тому числі і добрими справами, ті ґрунти, які мають заЗЕленіти. Чесно признатися, ми навіть не знаємо, хто на наших теренах очолює осередки «Слуг народу» і чи є такі осередки взагалі. Якщо уже журналісти не чули, то що мовити про простого обивателя?

Але, якщо щойно прочитані рядочки були емоціями експертів, то від діючого законодавства не відмахнутися, а воно «устами» Закону «Про місцеві державні адміністрації» статтею 9 «Про припинення повноважень голів місцевих державних адміністрацій» гласить, що «Повноваження голів місцевих державних адміністрацій можуть бути припинені Президентом України у разі прийняття відставки голови відповідної обласної державної адміністрації». Є два розмиті слова «можуть бути»… Тобто, можуть і не бути… Це та цікава ситуація, коли закон, наче дишло… Якщо когось із щойно призначених захочуть друлити, то друлять, а як ні, то ні. Тому, продовжуючи народну творчість, «надвоє бабка ворожила».

А тим часом, як Андрій Жепко, так і Петро Назар взялися до тяжкої праці – провадять наради, знайомляться з чиновниками та керівниками структур, вивчають проблеми. Нам розповіли, що розширену нараду з владними мужами уже провів Петро Назар – був стриманим, виглядав розумно, але місцями ніяковів перед місцевими зубрами з політично-господарського олімпу. І це не дивно, чоловік у районі новий і ще навіть не знає, хто є хто і хто на що здатний і які течії куди пливуть. Треба часу, аби виробити свою точку зору і ставлення до процесів та людей. Хоча, як воно все буде, ніхто передбачити у наш час не може. Єдине, що влучно підмітив один з попередніх керівників Самбірщини Олег Домчак, мовляв, що тепер робити при владі в РДА? Та хіба правильно скласти усі архіви і ліквідувати такі підприємства як райдержадміністрації, за можливості, допомогти працевлаштуватися тим, хто став зайвим в «білих домах».

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити