Столичне Міністерство підтримало наші «Королівські Бескиди»

SambirWZ
183

Столичне Міністерство підтримало наші «Королівські Бескиди»

Ми згадували кілька тижнів тому про те, що Старосамбірщина підтримала ідею створення національного природного парку «Королівські Бескиди». Це був один із перших кроків – рішення районної ради, а наступним уже стало підтвердження з Міністерства екології та природних ресурсів. Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА з посиланням на начальника управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології і природних ресурсів Андрія Сенюка. Згода Міністерства відкриває реальний шлях до створення парку.

НАГАДАЄМО, він розкинеться на площі 8997 гектарів за рахунок вилучення земель Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс», зокрема Старосамбірського лісництва – 4297 гектарів та Дністрянського – 4700 гектарів. Клопотання про створення такої структури підготували Т. Терлецька – голова районної ради та Л. Тасєнкевич – завідувач кафедри ботаніки Львівського Національного університету імені Івана Франка, професор, доктор біологічних наук. Погодження на створення національного природного парку «Королівські Бескиди» надали Старосамбірська районна рада, Львівська обласна рада, генеральний директор ЛГП «Галсільліс» В. Мельник. Після деяких інших формальних погоджень указ ще має підписати Президент.

Важливо сказати, що райрада вирішила припинити рубки в лісових насадженнях, які мають увійти до Парку. На заповідній території, нагадаємо, суцільні рубки будуть припинені, тільки санітарні. А 900 гектарів лісу взагалі будуть закриті для відвідувачів – лише для науковців. Все це робиться заради того, аби врятувати ще ті ліси, які залишилися. Масштабність рубок буквально зашкалювала і люди не на жарт лякалися – що залишимо – дітям. Цікаво, що ми ніде не чули і не читали, аби хтось (навіть з лісівників) противився ідеї «Королівських Бескидів», значить тема справді актуальна. До речі, близько десяти років тому відомий на теренах діяч Ігор Несторак хотів створити такий же парк і на території Самбірщини. Зацікавлених возив на Яворівщину, де є давно таке екологічне диво, але ідея не прижилася, головним чином тому, що проти виступили місцеві мешканці, мовляв, заборонять їм до лісу ходити… А на Старосамбірщині, як бачите, все простіше. Зголосився на подію колишній керівник гірського району Олег Паска, нагадавши, що задум створити такий заказник влада «пробивала» ще у 2005 році, але до ініціативи не дослухалися. Якби ж то сталося ще тоді, то може врятували б трохи лісів. Але, як мовиться, ліпше пізно, ніж ніколи.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар