Турківщина два дні тримала жалобу за померлим земляком

SambirWZ
157

Турківщина два дні тримала жалобу за померлим земляком

Минулого тижня у Київському військовому госпіталі помер військовослужбовець з Турківського району села Нижня Яблунька Василь Гунза, який служив у одній із військових частин Самбора – про це чи не найпершою поінформувала громаду Турківська райдержадміністрація.

Ми сподівалися, що його, як і інших Героїв, зокрема в Самборі та Старому Самборі, зустрічатимуть на колінах та молитвою. Того дня зателефонували в ратушу і нам розповіли, що так і планували вчинити, навіть вивісили офіційне повідомлення на сайт ратуші, але потім самі ж зняли: начебто військові не хотіли таких почестей, оскільки Володимир Гунза не отримував поранення на фронті українсько-російської війни. Згодом у тому ж таки Інтернеті ми знайшли міркування військовиків. Як розповів заступник командира військової частини по роботі з особовим складом, до госпіталю військовик потрапив не через поранення у зоні АТО, оскільки рік тому повернувся з війни. Згодом навчався у Кам’янці-Подільському на курсах підвищення кваліфікації на офіцерську посаду в навчальному центрі, звідки і потрапив у лікарню. На той час причину смерті ще не встановили. Покійному було 32 роки.

А тим часом, у Самборі розповідали нам про те, що Василь, коли був у зоні АТО, отримав контузію. Не виключено, що саме вона згодом і стала причиною хвороби та смерті… 22-23 серпня на Турківщині були оголошені днями жалоби у зв’язку із смертю військовослужбовця-контрактника, молодшого сержанта Гунзи Василя Володимировича. Згідно з розпорядженням голови РДА Олександра Лабецького, на знак скорботи на території району рекомендували приспустити державні прапори із траурною стрічкою на адміністративних будівлях та відмінили розважальні заходи.

А ще нам стало відомо, що тільки у Чернихові місцевий мешканець, він же голова Самбірської РДА Микола Фрей, разом з десятком земляків вийшов уночі на трасу, щоб запалити лампадки…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар