Американську машину волонтери передали яворівським розвідникам,

SambirWZ
200

Американську машину волонтери передали яворівським розвідникам,

а Самбір, традиційно невдоволений чужою славою, заяву в поліцію написав

Волонтерський Легіон Свободи Самбірщини скерував військовикам ще одну автівку. За словами керівника організації Юрія Лешковича, це уже восьма машина. Якщо попередні доставляли з Євросоюзу своїм ходом, коштом і нервами, то “Форд-еконо-лайн” прибув до Самбора з… Америки.

Там діаспора в містах Чикаго та Блермінтайм, священики і парафіяни Ігор Троян, Галина Шевченко, Петро Бузько, Михайло Грабовецький, Іван Де-м’янець, Оксана Дем’янець, Євгенія Бузько, Анна Ляшко зібрали гроші і відтранспортували техніку через океан кораблем. Тут машину зустріли наші волонтери, самі розмитнили і відремонтували, довівши її до рівня українських військових стандартів. Серед волонтерів – Юрій Лешкович, Андрій Мандзяк, Андрій Куйдич, Руслан Гнатик.

А у день Українського Прапора машину біля Народного дому в Самборі освятив священик о.Дмитро Сенейко. Людей зібралося немало, бо акурат у той самий час закінчилися урочистості з нагоди Дня незалежності. Ця подія для місцевих свободівців буде пам’ятною і тим, що приїхав їхній обласний куратор, екс-заступник голови парламенту Руслан Кошулинський. Отець Дмитро підмітив, що гідний патріотизм та нагода відзначити українські свята – не вишиванка на грудях чи високопарні слова, а конкретна поміч військовикам.

Ми навмисне навели ці слова, бо те, що було перед тим, гідне подиву. Машину з дозволу міської ради волонтери підігнали на подвір’я Народного дому. Проїхали так, що не пошкодили нової бруківки, бо волонтер Андрій Мандзяк сам її стелить і знає, як по ній їздити. Однак вигляд американського “броньовика” так схвилював, що той “хтось” написав заяву до поліції, мовляв, треба розібратися, чому там стоїть якесь автомобільне диво, хоча на ньому був трафарет волонтерської організації та ікона, яку передали американські українці. Поліція хутенько зреагувала на заяву скаржника і Юрій Лешкович давав письмові пояснення. Поліція, за словами Юрія Івановича, нічого проти освячення машини біля Народного дому не мала… Хоча осад від цього факту залишився неприємним… Вибухнули і соціальні мережі, особливо фейкові автори. Їм не сподобалося те, що свободівці себе піарять. Ну, що тут сказати: ніхто нікому не заборонив допомагати військові, запрошувати журналістів і “піаритися”. Ми готові підтримати будь-яку партію, організацію і товариства щирих людей, які допомагають армії. Біда інша: щоразу менше благодійників.

Наступного дня машина поїхала на центральну площу міста Яворів, де дислокується 24 окрема механізована бригада, якій самбіряни передали машину. На відміну від Самбора, де заздрісники не сплять, у Яворові автівку пропустили у пішохідну зону міста. Були представники тамтешньої влади – районної і міської. Було багато місцевих, які залюбки фотографувалися на фоні американської машини. Були там і американські солдати, які проводять на полігоні свій і наш вишкіл. Залишилися шоковані тим, що побачили у Яворові американську автівку… Не бракувало телеканалів, яких ніхто не замовляв, які просто так знімали сюжети, бо мова йде про поміч армійцям.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар