У давню Спринську церковцю держава вкладе великі гроші

SambirWZ
193

У давню Спринську церковцю держава вкладе великі гроші

Львівська ОДА передбачила 2,7 мільйона гривень на реконструкцію церкви Святого Миколая у Сприні.  Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА уже провів закупівлю на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення – дерев’яної церкви 1750 року.

Максимальну вартість закупівлі облрада встановила у 2 898 940,80 грн., а участь у аукціоні взяли два учасники: “Центр комплекс” Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України” і ТОВ “Вест Білдінг Груп”, які запропонували здійснити реставрацію за 2 720 000 і 2 835 000 грн. відповідно. Переможцем стала Львівська асоціація інвалідів.

Хоча, признатися, нас не надто зацікавило, хто буде освоювати ці кошти, головне, що їх заклали і реставрація так чи інакше розпочнеться. Однак, чому така увага саме до Сприні, адже в інших селах також є церкви, проте парафіяни підтримують їх своїм коштом? І на це питання попросили відповісти голову бюджетної комісії облради, нашого земляка Олега Домчака. З’ясувалося, що це реакція обласної влади на його звернення, оскільки церква у Сприні – унікальна не тільки своїм віком, чи багатолітнім дубом, який поруч. Це перлина архітектури, яку треба вберегти автентичною, а згодом, підкреслив Олег Домчак, сільську святиню можна буде внести в архітектурну спадщину ЮНЕСКО. Тоді церква стане привабливою і для туристів, у тому числі іноземних.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар