Учнів восени рахують…

SambirWZ
183

Учнів восени рахують

Самбірський відділ освіти кілька разів провадив перекличку в одинадцятому класі школиліцею імені Андрія Струся. Бо шукавмертві душі“?

Першовересень це, попри свято, завжди і стрес: для учнів, які позбулися літніх канікул, для педагогів, яким треба переривати звичний режим відпочинку, а особливо для директорів шкіл, на яких воднораз звалюється маса проблем.

Все це було і у Самбірській школіліцеї імені Андрія Струся, тільки клопоти у директорки Оксани Цимбрили було значно більші, ніж у інших. Здається, у відділі освіти запідозрили, що там бракує одинадцятикласників. Нагадаємо, свого часу міська рада прийняла рішення про те, що у одному класі має бути не менше 15 дітей. Вчинили так у звязку з економією коштів, бо не може бути один клас надто малим і на нього треба витрачати такі ж кошти, як на великийХоча пані директорка твердить, що ніде в освітянському законодавстві такої норми нема. Про проблеми, які звалилися на неї нині, вона, доведена до відчаю, розповіла журналістам на пресконференції у присутності батьків випускників. Нагадала, що років десять тому, коли керівником освіти був Богдан Лисейко (нині він заступник), то у перші класи цього закладу приймали по 10-11-12 діточок і це вважалося нормоюОксана Миколаївна вела до того, що де набрати більше діток, якщо їх зі самого початку не булоЧастина учнів відсіялася, оскільки батьки забирають своє чадо чи то з девятого класу, чи то переводять у сільську місцевістьдогризатиграніт науки, бо начебто будуть якісь пільги при вступі у вишМинулого року ці жграбліу цій же школіліцеї уже були. Але зусиллями педагогів, директорки, батьків, випускний клас з 12 осіб вдалося відстояти перед міською владою. Пригадую, ще тоді мав розмову з Оксаною Цимбрилою із застереженням про те, що норма дітей, визначених владою на один клас, все одно має бути. Бо якщо норма є в інших школах, то й ліцей не має права на виключення. Оксана Миколаївна, за її словами, разом з педагогами на 1 вересня назбирала, зокрема у селах, рівно 15 учнів. Зрештою, чому тільки 15? Можна було б і більше, щоб у відділі освіти не виникало зайвих підозр. Але є те, що є. Оксана Миколаївна ствердила, що на свято першого дзвоника прибули усі. А от наступні дніодна дитина захворіла, у іншоїпомер дідусь. Причини направду серйозні.

Однак, починаючи з 31 серпня працівники відділу освіти приходили по кілька разів, щоб перевірити усі конкурсні документи. Треба сказати, що до школиліцею діти вступають на конкурсних умовах, бо це заклад, так би мовити, вищого рівня. І наступних разів приходили рахувати дітей у класах, вимагали у директорки пояснень, де є діти і не зовсім коректно рахували. Були переклички, випитування, хто звідки приїжджає і як добирається до навчального закладу. А місцями взагалі говорили про те, що шукаютьмертві душі”… Дітям, судячи з відгуків батьків, такі перевірки не сподобалися. Вони поверталися додому з почуттям того, що перебувають у зоні, обивателів якої постійно контролюють. А останнім разом директорка взагалі не допустила до класу рахувальників, заявивши, що дозволить процедуру перевірки хіба у присутності батьків і журналістів. Мотивували тим, що дітям це набридло і гості зривають навчальний процес. Признаюся, не відаю, чи мають право люди з відділу освіти перевіряти таким чином свої заклади, не знаю, чи має право директорка чинити їм перепони, але керівники освітянської галузі, ймовірно, мали якісь підозри у тому, що в одинадцятому класі бракує дітей. Оксана Цимбрила таку прискіпливість до власної персони вважає упередженістю. Але яким би не було ставлення до неї, педагога з 25-річним стажем роботи, вона не допустить знущань над колективом, учнями і батьками. Мами, які прийшли на пресконференцію, так само не добирали слів і переконували нас утому, що їхні діти такого ставлення до себе не заслуговують. Педагоги, за виключенням одного, підписали звернення до керівника самбірської освіти Святослава Ухача з тим, щоб він дав спокій їхньому навчальному закладу. Тим паче, за твердженням вчителів, наступних років підходять класи, у яких значно більше дітвори, і проблем не буде. Наразі переймаються тим, аби депутати кулуарно не зняли зі школи прибавкуліцей“, бо це буде порушенням прав дитини. Тим паче, новий закон про освіту передбачає добробажане ставлення до учнів

Це не зовсім стосується нашої теми, але і вона звучала. Влада так щиро переймається кількістю дітей, а те, що у школі у трьох приміщеннях валиться стеля – владоможцям байдуже. Вони виділили на літній ремонт школи лише 1 тисячу гривень, а все інше батьки ремонтували своїм коштом. Школа-ліцей взяла участь і здобула перемогу у конкурсі мікро-проектів, відремонтувавши кілька туалетів. А ратуша до співфінансування не долучилася. Зате, коли розпочався навчальний рік, прийшли рахувальники дітей, зазначила Оксана Цимбрила.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар