Хтось із народних депутатів захотів заборонити… порожні пляшки

SambirWZ
258

Хтось із народних депутатів захотів заборонити… порожні пляшки

Кореспонденту «Високого Замку» по знайомству порадили чесний пункт прийому склотари

Минулого тижня телевізійні новини рясніли повідомленнями про Корбана і від того ставало млосно – ніби світ клином зійшовся на одній людині чи одній партії… Слухаю і думаю – а хто нині в Україні переймається маленькими бідними людьми, які не знають, як кінці з кінцями зводити, які сидять у холодних домівках, бо бояться дорогим газом грітися, які не варять кукурудзу, бо, клята, надто довго вариться на тому ж дорогому газі… І раптом повідомлення, від якого “прокинувся”. Хтось із народних депутатів зареєстрував законопроект, який забороняє використовувати вдруге скляну тару…

Журналісти висловили гіпотезу, яка має право на життя, – хтось із народних депутатів лобіює свої чи чужі інтереси у справі скловиробництва. Як з’ясувалося, в Україні у цьому бізнесі працює більше 10 тисяч небагатих людей і, якщо їхні ятки з прийому склотари закриють, то вони залишаться без права на життя. Додайте до цього всіх тих, хто тару збирає, і ми матимемо ще більше українців без засобів для існування. Знаєте, у країні, яка найбідніша у Європі, нищити маленький бізнес простих людей – то геть не по-людськи, не по-християнськи. Гадаємо, після того, як в Україні на цю тему здійметься галас, то якомусь нардепу-лобіювальнику буде непереливки. Можна подумати, що інших проблем у нас не існує, існує тільки проблема вторинного використання склотари.

До слова, у багатій Європі є країни, які повертають в обіг від 50 до 100 відсотків використаної тари. І цим пишаються, бо економляться кошти і продукція у вторинній тарі є дешевшою для покупця.

…Майже щоранку,йдучи на роботу, стрічаю огрядного чоловіка, який тягне за собою візочок. Судячи з того, як по бруківці цокотить торба на колесах, не важко здогадатися, що то пляшки. Та коли  глибше вник у цю тему, то, виявляється, таких огрядних чоловіків у нас багато. Нам розповідали, що то бізнес, яким займаються здебільшого бідні пенсіонери, серед яких навіть ті, які мають, або, точніше, колись мали вищу освіту. Займаються молоді люди, які збирають пляшки задля того, аби оковитої покушати, та цигани, або як вони себе називають, представники ромської національності. Причому, багато хто не гребує нагодою понишпорити у сміттєвих контейнерах. Знавці  бізнесу розповіли, що доволі ефектно ходити по хатах чи квартирах і просити у господарів порожню тару. Господарям вигідно, бо не треба носити на смітник, а прохачам – бізнес. Якщо в Україні заборонять використовувати вдруге тару, то ми просто матимемо завалені смітники і гори розбитого скла, авторитетно запевнив знавець цієї справи. Більше того, він розповів нам, що порожня пляшка від “Львівського” пива – 25 копійок, від “Чернігівського” – 30 (чому наша львівська дешевша, не пояснив, але мені як патріоту Галичини стало образливо). Пляшка від “Кока-коли” – 10 копійок, залізна баночка від пива – 10 копійок, порожня чвертка – 5 копійок, картон – 2.50, а стара клейонка – 8 гривень за кілограм. А потім чоловік дав мені добру пораду: якщо хочете щось здавати, то ліпше йти «на Піонерську», бо там не дурять (не сприйміть за рекламу). Богу дякувати, я ще не у тому соціальному статусі, щоб продавати пляшки, але на всяк випадок – спасибі.

Коли підрахувати, скільки всього треба назбирати, аби купити буханець хліба чи пачку цигарок, аж лячно подумати, але люди, які цим займаються, на долю не скаржаться, бо, виявляється, бізнес на порожній тарі багатьох рятує від злиднів… А якийсь там багатенький депутат у Верховній Раді хоче все це перекреслити…

Ми вирішили розшукати той пункт прийому. Щоправда, він не на “Піонерській”, але у бік “Піонерської”. Доволі ємкий склад, у який ми, щоправда, не заходили. Господар – середнього віку чоловіку, на наше запитання, як він реагує на законодавчу ініціативу, відповів коротко і влучно, так, ніби готувався до мого приходу: «Негативно». А потім зазначив, мовляв, сюди пів Самбора приносить порожні пляшки. І уточнив, що вартість їхня від 15 до 25 копійок. Є люди, які вдень заробляють до 50 гривень. Щотижня зі Самбора відправляють велику вантажівку з порожньою тарою. Якщо все це припинеться, бідні люди стануть ще біднішими.

 

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар