Це не «ЛАЯр-палац» Лопушанського згорів, а кілька сторінок минувшини, яку ми не вберегли

SambirWZ
265

Це не «ЛАЯр-палац» Лопушанського згорів, а кілька сторінок минувшини, яку ми не вберегли

Минулої суботи після обіду, як тільки усе розпочиналося, було відчуття, що умить прилетить багато пожежних машин і приборкають вогонь, який несподівано з’явився під дахом історичної будівлі, у якій є і церква, що її відновили у 2000 році…

Але година за годиною минали надто швидко, на місці події працювали більше двадцяти машин з усіх довколишніх міст і Львова, більше сотні рятувальників, а підступний вогонь ковтав щоразу більші площі і уже під вечір усе триповерхове приміщення колишнього колегіуму єзуїтів, а потім військової частини десантників, через вікна почало вивалювати вогняні язики. Таке раніше було хіба у кіно, а тепер і у Хирові…

Приміщення історики датують 1886 роком. Стільки лиха проминуло над колегіумом за купу літ, а таке і у страшному сні годі було б побачити. Безперечно, мине час, підрахують збитки, якщо їх взагалі можна підрахувати, фахівці назвуть причину, але нам, нинішнім, від цього легше не стане, і соромно не стане ні перед колишніми чи майбутніми поколіннями, що не вберегли історичну пам’ятку, на яку у Хирові покладали великі надії – новий господар «ЛАЯР-палацу», народний депутат України Андрій Лопушанський вірив не тільки у майбутнє закладу, а й Хирова взагалі. І добре, що свого часу громада не піддалася скептикам чи скупердяям, і таки продала йому приміщення, бо без ремонтів, перекриття воно б розвалилося уже давно. Вклали власники купу мільйонів – без перебільшення, але субота 24 березня 2018 року так само увійде в історію, однак як крапка у добрих намірах. Нам важко судити, чи господар візьметься вдруге відновлювати історичну будівлю, бо це ще більші мільйони. Кажуть, з усього залишилися хіба стіни.

Уже наступного дня, у неділю, коли усе більш-менш вгамувалося, коментарі дали рятувальники. Найперше до них надійшла інформація, що горить господарська будівля, та коли перші екіпажі прибули на місце, то побачили, що це величезна і складна будівля, стали кликати підмогу… Приборкати вогонь вдалося під ранок у неділю. До слова, кінокадри гасіння вражають – і пожежа своїм розмахом. Вигоріло більше 3300 квадратних метрів площі, загиблих та постраждалих нема. Однак, за деякими даними, священик, який правив у церкві на території закладу, з інфарктом потрапив до лікарні.

Мер Хирова Іван Голубець, аналізуючи версії, найвірогіднішою назвав розігрівання труб паяльною лампою. І відкинув навмисний підпал, бо начебто власник не розрахувався з людьми, і підпал заради страхівки, бо будівля взагалі не була застрахована.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар