Чаплі хочуть до Стрілкович?

SambirWZ
137

Чаплі хочуть до Стрілкович?

Тема майбутніх об’єднань громад не сходить з уст людей. Ті, які згуртувалися першими, ризикнувши, мають уже спокій. Щось виходить, щось – ні, але відвертих скарг нема. А от ті, у яких імовірний “шлюб” ще попереду, прицінюються, придивляються…

МинуЛого тижня заявили про себе Чаплі Старосамбірського району. Місцевий люд влаштував схід села, який вимагав від місцевої влади відповідей на актуальні питання у царині децентралізації – модне слово, але уже усі знають, про що мова. Річ у тому, що Чаплівська сільська рада включена владою у перспективний план об’єднання із Хирівською ОТГ. Громаду, яка вже зібрала близько 700 підписів за об’єднання із Стрілковицькою сільською радою, чиновникине почули. В гарячій дискусії так і не народилось жодне конкретно виписане рішення.

Що змушує  селян вдаватися до такого кроку, тим паче,  перекраювати карту Старосамбірщини? У Чаплях вже кілька місяців нема медика, а колишні колгоспники отримують мізерну пенсію і їздити у рідний райцентр через Самбір лікуватися у районних закладах медицини їм складно. Місцеві мають проблеми із розпаюванням землі, майновими сертифікатами. Громада не уявляє, де буде житлова забудова, де може бути відпочинкова територія, де промзона. Для розробки генплану потрібні грубі кошти. Селяни розділилися на прихильників та критиків сільської влади.

Сподівались, що на схід села прибуде голова Старосамбірської РДА Орест Бонк. Проте, як з’ясувалося, він перебував у Сколівському районі на відзначенні річниці бою на Маківці – справа так само поважна. Виконавчу владу представляв головний земельник району, який має стати першим заступником голови РДА, Руслан Пупа, а від імені депутатів райради – Мирон Пацай.

Ця тема змусила нас поцікавитися, чи підписав міський голова Самбора Юрій Гамар те перше рішення, яке прийняли депутати, щоб розпочати процес об’єднання зі Стрілковичами? Підписав! Депутатська більшість, яка ініціює питання, уже подала в ратушу наступне рішення – запросити сусідів до “шлюбу”.

 

Йосип МАЛАНЯК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар