Час Мирослав і Павла Грабського

SambirWZ
51

Час Мирослав і Павла Грабського

Хирівська громада минулого тижня зафіксувала історичний факт – перша сесія! Голова Мирослава Королюк склала Присягу. Як і 26 депутатів… Очільниця запропонувала колегам обрати секретаря і назвала кандидатуру Мирослави Серединської. Обранці підтримали. Цікавий збіг – дві Мирослави при одній владі!

ПОТІМ перейшли до обрання заступників. Відразу скажемо, що Олег Пухар – тимчасово безробітний з Сусідович, та Микола Най – дільничний поліції зі Старого Самбора, здобули нові посади. Про це, зокрема, написав у соціальних мережах Павло Грабський, який, до слова, кандидував на виборах на посаду голови ради. З його точки зору, взявши «чужаків», Мирослава Королюк «дала знати громаді, що, на її думку, немає розумних і фахових людей, які проживають в наших 25-ти населених пунктах і можуть працювати заступниками голови в своїй громаді! Тому потрібно брати людей, які не живуть в нашій громаді… Чи будуть заступники турбуватися за громаду, в якій фізично не проживають, питання риторичне!» Це думка пана Грабського, яка, з моральної точки зору та з точки зору місцевого патріотизму, може й має право на життя. Хоча право на життя має і бажання голови працювати з тими, з ким хоче працювати, з ким комфортно, кому довіряє. Нові заступники ще нічим не завинили, ще не встигли нічого ні доброго, ні поганого зробити, тому, либонь, не варто сіяти до них зневіру відразу зі старту. Час покаже і, якщо чиновники «не з території» раптом не оправдовуватимуть довіри громади, то сказати про це буде ніколи не пізно. Але якщо та ж громада обрала пані Королюк, то давайте і їй довіряти у її виборі своїх заступників.

Далі пан Грабський пише про те, що «заступників можна було обирати двома способами: кандидати проходять через відкритий конкурс, де б мусили показати свої знання Конституції України, Законів України, децентралізації і місцевого самоврядування та професійної придатності для даних посад. І друге: поставити на голосування депутатам ради. Мирослава Ігорівна вибрала другий спосіб, щоб зняти з себе відповідальність за майбутні помилки лояльних до неї заступників, зробила хитро і перекинула на депутатів цю відповідальність і без конкурсу поставила на голосування». З приводу конкурсу сперечатися не будемо, але на нашій пам’яті ще ніколи заступники голови у місцевому самоврядуванні не проходили відкритих конкурсів, їх пропонували голови рад, а вже справа депутатів – голосувати за них, чи ні. Це ж самоврядування! То, якщо не помиляємося, тільки на державній службі заступники голови мають проходити конкурсні процедури, іспити і спецперевірки… Зрештою, сумніваємося, що якби Хирівську ОТГ очолив пан Павло, то заступників «пропускав» би через комісію, в яку невідомо кого вводити в абсолютно новій раді. Хоча нам дуже імпонує небайдужість активіста, який взявся пильнувати роботу влади, рахувати штат та витрати на нього, старостинські округи.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити