Чи заслужила вулиця Рівна імені Героя Дмитра Демковського

SambirWZ
218

Чи заслужила вулиця Рівна імені Героя Дмитра Демковського

В одному з містечок біля Львова кілька місяців тому виникла ситуація, коли люди не захотіли, аби їхню вулицю переназвали іменем загиблого у зоні АТО земляка. Аргумент у тих, хто віднікувався, полягав у тому, що з переміною назви вулиці треба міняти і всілякі документи. На тій вулиці, як збагнули з повідомлення у ЗМІ, немало підприємців… Нічого іншого, крім нервового потрясіння, такі повідомлення  не викликали.

Та хто б міг подумати, що приблизно така ж ситуація з’явиться і у Самборі, який через себе “пропустив” близько трьох десятків похоронів воїнів АТО… Коли ми писали про смерть Героя Дмитра Демковського, який мешкав на вулиці Рівній, то запропонували тамтешнім жителям вийти з ініціативою, аби Рівну назвати вулицею Дмитра Демковського, бо може Рівна – історична назва, вона і справді рівна, але зважаючи на нинішню історію, просто не можна не вшанувати пам’яті молодого хлопця, який після смерті батьків залишився круглим сиротою, але однаково поїхав на схід відстоювати мирне небо і над нами. Може б його вулиця названа його іменем була б чимось найдорожчим… В ратуші нам повідомили, що коли жителі Рівної почали збирати підписи за перейменування, то дехто із сусідів начебто відмовився – з тих же мотивів – треба міняти документи, хоча підприємців там, здається, нема. Коли ми про таке почули, то дуже ніяково стало, хоча нам здавалося, що це  питання мало б навіть не обговорюватися. Тим паче, там  мешкає сім’я  голови Братства  вояків УПА Миколи Петрущака, голови Самбірської РДА Олега Домчака. До слова, коли ми перепитали у Олега Івановича, чому так, він був здивований. Каже, особисто підписав це звернення, бо
інакше бути не може, і не хоче думати, що хтось ідею може не підтримати.

Гадаємо, після нашого виступу все стане на свої місця і вулиця Рівна заслужено стане вулицею Дмитра Демковського. Хоча, якщо сам Дмитро, будучи в житті дуже скромним, бачить з небес ситуацію, що виникла поміж сусідами, бо хто ближчий для круглого сироти, як не сусіди, то, мабуть, просить відмовитися від затії, аби не завдавати комусь клопоту зі… зміною адреси у будинковій книзі.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар