Чим дихає Самбір?

SambirWZ
221

Чим дихає Самбір?

Жителі вулиці Купилевої звернулися до депутатів Самбірської міської ради зі зверненням, яке на сесії зачитала Любов Мосійчук. Йшлося про те, що підприємства ТзОВ “Будкераміка” та “Екоцегла”, які розміщені неподалік, для свого виробництва спалюють матеріали і дим шкодить людям.

На вікнах квартир і будинків осідає сажа, відчувається неприємний запах, у дорослих і дітей погіршується стан здоров’я. А поруч знаходиться дитячий садочок…. Від себе додамо, що час од часу щось таке палить і молокозавод. Звідти йде сивий, смердючий дим, який терпить не тільки наша редакція, працівники музею “Бойківщина” і чиновники “білого дому”.

Люди з Купилевої, за словами пані Мосійчук, неодноразово зверталися до керівників підприємств, у різні екологічні служби Львова, але реакції жодної. Проблема тягнеться декілька років. Роман Пицик  додав, що подібні скарги були і на меблевий комбінат, тому запропонував перевірити усі великі підприємства міста, які викидають у атмосферу смердючі речовини, спалюючи різний непотріб.

Для пояснень на сесію запросили виконавчого директора “Екоцегли” Валентина Джинджолію – з безпосереднім керівником “Будкераміки” зв’язатися не вдалося. Він повідомив, що проблема  існує і її треба якось вирішувати. Палять вони вугіллям, бо інакшого виходу нема. Щоб зменшити викиди, хочуть провести газ на підприємство і вже готують документи, але це довгий процес – стримує бюрократична тяганина. Планують до нового року упоратися.

На запитання депутатів, чи можна на трубу надіти якийсь фільтр, Валентин Олександрович відповів, що технологічно це не можливо, бо труба збудована у 60-х роках. Якщо треба, він може надати усі дозвільні документи на викиди, але від того людям краще не стане. Таке повідомлення дещо обурило депутатів і у залі зчинився галас. Це наводило на думку, що, можливо, документи отримували, але кількість шкідливих викидів ніяк не контролюється. Щодо запитання, скільки підприємство платить податків у місцевий бюджет, пан Валентин відповіді не дав, пояснивши, що це комерційна таємниця і кому треба, нехай питає у податківців.

Мер Юрій Гамар підвів риску: депутати та громада будуть ставити жорсткі вимоги до роботи цих чи інших підприємств. Обранці вирішили надіслати звернення до екологічної служби області і створити комісію із залученням фахівців.

 

Юрій БАРНА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар