Шкільні медсестри можуть опинитися на «біржі праці»,

SambirWZ
167

Шкільні медсестри можуть опинитися на «біржі праці»,

а якщо і повернуться, то уже з іншого відомства

Сорока на хвості принесла новину: начебто у всіх Самбірських навчальних закладах хочуть скоротити медсестер. Скороченням нині нікого не здивуєш, але як бути сотням школярів, які гуртуються в одному місці і у будь-яку хвилину їм може знадобитися поміч медика.

КІЛЬКАмісяців тому наша газета була шокована тим, що у четвертій школі медпрацівника взагалі нема, а вчителі на вся випадок вивчили ази первинної допомоги. Після нашої замітки «батьки» медицини змилосердилися над школою на околиці і медпрацівника надіслали. Начебто історію можна було списати в архів, але ота новина від сороки на хвості… Взялися ми досліджувати тему. В одному із закладів медсестра з дясятирічним і позитивним досвідом роботи розповіла, що у центрі первинної допомоги, яким керує Олександр Сілецький, їм сказали, що невдовзі видадуть попередження про звільнення, два місяці відпрацюють, а тоді – вільному воля, або, скажемо так, «біржа праці». Зрозуміло, люди розхвилювалися, бо нині знайти гідну працю навіть на мінімальну зарплатню в Самборі непросто… Заразом нам розповіли, що входить в обов’язки шкільної «Уляни Супрун»? Це не тільки пильнувати здоров’я дітей і бути першимим у ту мить, коли комусь раптом стане зле. Надати першу поміч, причому кваліфіковану, викликати на підмогу інших фахівців. В обов’язки входить і перевірка дітей на педикульоз, просвітницька робота з приводу гігієни та здорового способу життя. Треба припильнувати харчування, аби, не приведи Господи, чогось інфекційного не з’явилося. І навіть регулярно відвідувати уроки фізкультури, щоб подивитися, як та чи інша дитина реагує на навантаження – зміна кольору обличчя, частіше дихання, пульс, тиск і таке інше. У школі, де більше півтисячі дітей, 65 – амбулаторні хворі, які щомиті можуть затребувати допомоги. Ми навмисне все так детально описували, аби вам не здавалося, що такі люди можуть бути зайвими. Це, вважайте, такий собі директор школи, але з медичним ухилом. І цих фахівців начебто хочуть викинути на вулицю як фінансовий тягар. Медсестри уже почали топтати стежки до юристів, аби у випадку біди звернутися до них за підтримкою. 

Того ж таки дня ми зателефонували до нашого радника з питань медицини, доктора Юрія Войтіва зі Старого Самбора. Бо ми з ними хоч і сусіди, але є ситуації, коли у них інакше. Юрій Ярославович сказав, що медпрацівники у районі є у найбільших навчальних закладах і рахуються працівниками центру первинної медичної допомоги, хоча, додав співрозмовник, за логікою, мали б бути працівниками шкіл офіційно, а по медичній, методичній чи якійсь там іншій роботі – підконтрольні медичним очільникам. Законодавчо ця норма ніде не закріплена, але за законами логіки… А ще нам розповіли, що шкільним здоров’ям дітей переймається Лілія Юричко – керівник дитячої поліклініки. Ми і її потурбували. Коментар був більш оптимістичним: вона уже сама провадила свої пошуки істини, була у деяких владних кабінетах ратуші. Медсестер справді будуть скорочувати, хоча вони допрацюють навчальний рік, потім, не виключено, буде літня відпустка, а з нового навчального року їх повернуть у заклади. Зараз стоїть питання про те, як мудро зробити так, щоб люди з одного відомства перейшли до іншого, тобто, з медицини в освіту з найменшими втратами. Тут є хіба один нюанс, до якого, хочемо вірити, не дійде. Людей, очевидячки, будуть приймати по новому, а раптом хтось з директорів закомизиться? Щиро віримо у те, що депутати приймуть рішення з приводу фінансування медпрацівників і все буде лади.

Але якщо у цій справі начебто розібралися, то є питання з приводу кухарів. Виявляється, коли у місті працював аудит, що мав на меті знайти ті кошти, які безнадійно чи без потреби витрачаємо, помітили і шкільних кухарів… Нам розповідали, що є певні норми кількості кухарів до кількості учнів. У деяких навчальних закладах – до семисот дітей. Тепер, поважні ґаздині, самі оцініть, чи може одна людина наварити на усіх борщу, каші, бульби… Є натяки на те, що там, де є два кухарі на таку араву дітвори, одного можуть скоротити. Ми собі гадаємо, що в ратуші та відділі освіти мудрі люди і знайдуть можливість разом з директорами визначити потребу у кухарах. І таку, аби від цього школярики не страждали. А ще віримо, що і на оплату цих людей знайдеться у бюджеті необхідна сума. Нагадаємо, нинішня влада відмовилася харчувати учнів молодших класів – так, як це робили попередники, то може хоч врятують кухарів для платного харчування?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар